ArCa-ում անհասանելի է նաև քարտից քարտ փոխանցման ծառայությունը
«Safari դիտարկիչում  եղել է անհայտ խոցելիություն, որի հետևանքով զեղծարարներին հաջողվել է հավաքագրել Safari դիտարկիչում մուտքագրած տարբեր գաղտնաբառեր և անձնական տվյալներ»,-տեղեկացնում է «Արմենիան Քարդ» ՓԲ  ընկերությունը։
Ըստ ընկերության, նշված խնդիրը ազդել է նաև ArCa հավելվածի/կայքի այն օգտատերերի վրա, ովքեր չեն օգտագործել երկփուլային նույնականացում (2FA) կայք մուտք գործելիս:
Ելնելով վերոգրյալից այս պահին ArCa հավելվածում/կայքում անհասանելի է նաև քարտից քարտ փոխանցման ծառայությունը:
13/02/2023-ին Apple-ի կողմից  թողարկվել են  iOS 16.3.1, iPadOS 16.3.1, macOS Ventura 13.2.1 թարմացումները, որոնց միջոցով լուծվել է վերոնշյալ խնդիրը և որոնց նկարագրությունում նշված է, որ եղել է նմանատիպ խնդիր։
«Խնդրին կարող եք ծանոթանալ կից ներկայացված հղումներով․
https://support.apple.com/en-us/HT213635
https://www.howtogeek.com/.../safari-is-under-attack.../
Նմանատիպ խնդիրներից խուսափելու համար հորդորում ենք օգտատերերի համար իրենց օգտահաշիվներ մուտք գործելու համար ակտիվացնել երկփուլային նույնականացում (2FA) :
Ակտիվացման հնարավորությունը հասանելի է մեր կայքի միայն web տարբերակով (ոչ հավելվածով)` Ձեր գրանցանոթի Անձնական կարգավորումներ բաժնում»,-մանրամասնում են ընկերությունից։

Национальная платежная система ArCa: из-за действий мошенников недоступны и переводы с карты на карту
11:16 16/02/2023
В браузере Safari была обнаружена неизвестная уязвимость, из-за которой мошенникам удалось скачать введенные пароли и личные данные.  Об этом заявили в национальной платежной системе Armenian Card (ArCa).
Как сообщают из компании, указанная проблема повлияла также на тех пользователей приложения/сайта ArCa, которые не включили двухфакторную аутентификацию (2FA).
По этой причине в приложении и на сайте ArCa недоступны переводы с карты на карту.
Отмечается, что выпущенные 13 февраля 2023 года обновления Apple для iOS 16.3.1, iPadOS 16.3.1, macOS Ventura 13.2.1 позволили урегулировать проблему, в описаниях есть отсылка к подобной проблеме - информация доступна по ссылкам:
https://support.apple.com/en-us/HT213635
https://www.howtogeek.com/.../safari-is-under-attack.../
Во избежание таких проблем в системе ArCa рекомендуют пользователям активировать двухфакторную аутентификацию (2FA).
«Эта опция доступна только в web-версии нашего сайта (не через приложение) в разделе "Личные настройки"», – предупредили в ArCa.