ՊՆ նախկին շենքի տարածքից ոստիկանություն է տարվել 22 մարդ
Պռոշյան գյուղի վարչական տարածքում գտնվող պաշտպանության նախարարության նախկին շենքի տարածքից  ոստիկանության  բաժիններ են տարվել 22 անձ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
«Նրանք բաժիններ են տարվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար»,-մանրամասնեցին ոստիկանությունից՝ հավելելով, որ երեք ժամվա ընթացքում արձանագրությունները կազմելուց հետո նրանք դուրս կգան ոստիկանությունից։
ՎԻՎ 182 հոդվածը վերաբերում է  զինծառայողների կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելուն.
«Հասարակական կարգի պահպանության և հասարակական անվտանգության ապահովման պարտականությունները կատարելու ընթացքում զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկի չափով»։

Полиция подвергла приводу более 20 человек с территории бывшего здания МО Армении
Сотрудники полиции подвергли приводу в отделения 22 лиц, проживающих в бывшем здании министерства обороны Армении, расположенном на административной территории села Прошян. Об этом Panorama.amhttps://www.panorama.am/ru/ сообщили в Полиции МВД РА.
«Граждане были доставлены в полицейские отделения за невыполнение законного требования полицейских (статья 182 Кодекса РА об административных правонарушениях)», – пояснили в Полиции, добавив, что в течение трех часов их отпустят, после составления протоколов.
Напомним, сегодня рано утром, около 08:00, полицейские на нескольких автобусах прибыли к бывшему зданию МО.