ՊՆ նախկին շենքի տարածքից ոստիկանություն է տարվել 22 մարդ
Պռոշյան գյուղի վարչական տարածքում գտնվող պաշտպանության նախարարության նախկին շենքի տարածքից  ոստիկանության  բաժիններ են տարվել 22 անձ։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
«Նրանք բաժիններ են տարվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար»,-մանրամասնեցին ոստիկանությունից՝ հավելելով, որ երեք ժամվա ընթացքում արձանագրությունները կազմելուց հետո նրանք դուրս կգան ոստիկանությունից։
ՎԻՎ 182 հոդվածը վերաբերում է  զինծառայողների կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելուն.
«Հասարակական կարգի պահպանության և հասարակական անվտանգության ապահովման պարտականությունները կատարելու ընթացքում զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկի չափով»։

Police in Yerevan detain over 20 residents of former Defense Ministry building
Police officers detained over two dozen people from the former building of the Armenian Defense Ministry in Kotayk Province on Thursday.
22 residents were taken into custody for defying police orders, the police press office told Panorama.am, adding they would be released within three hours after detention.
“Those disobeying the lawful demands of police officers face a fine of fifty times the minimum wage,” the police added.
Interior Ministry official Gevorg Azizyan claimed the residents of the former Defense Ministry building had been given until February 12 to vacate the building, but they had failed to comply with the order.