Wildberries-ի խանութում տեղի ունեցածից հետո տղամարդը ձերբակալվել է
Մերձմոսկովյան մարզի Լիտկարինո քաղաքի Wildberries-ի միջոցով պատվերների ստացման կետում տեղի ունեցած միջադեպից  հետո օտարերկրացու նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել, նա ձերբակալվել է։
«Ռիա Նովոստի» գործակալությունը մանրամասնում է, որ նախօրեին բազմաթիվ տելեգրամ ալիքներում տարածվել է տեսնայութ, որտեղ երևում է, թե ինչպես է տղամարդը մտնում խանութ, կարճ զրույցից հետո բռունցքով հարվածում աշխատակցուհու դեմքին։
Տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել խուլիգանության հատկանիշներով։ Դատախազությունից հայտնել են, որ հունվարի 24-ին տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ տղամարդը եղել է ոչ սթափ վիճակում, մարմնական վնասվածքներ է հասցրել վաճառողուհուն, որից հետո դեպքի վայրից դիմել է փախուստի։
ՌԴ Ներքին գործերի նախարարության տարածաշրջանային գլխավոր գրասենյակի մամուլի ծառայության ղեկավար Տատյանա Պետրովան լրագրողներին հայտնել է, որ տղամարդը ձերբակալվել է Բրյանսկի շրջանում։ Պարզվել է, որ նա Կենտրոնական Ասիայի հանրապետություններից մեկի՝ 1997 թ. ծնված քաղաքացի է։

Возбуждено уголовное дело против мужчины, избившего женщину в пункте выдачи заказов Wildberries
Возбуждено уголовное дело о хулиганстве в отношении иностранца, избившего женщину в пункте выдачи заказов одного из маркетплейсов в подмосковном Лыткарино, сообщает РИА Новости со ссылкой на региональную прокуратуру.
Ранее в телеграм-каналах появилось видео с избиением: на нам видно, как мужчина после непродолжительного разговора с девушкой бьет ее кулаком по лицу. Информированный источник РИА Новости уточнил, что инцидент произошел в пункте выдачи Wildberries, а по лицу получила сотрудница маркетплейса. Начальник пресс-службы областного главка МВД Татьяна Петрова сообщила журналистам, что мужчина был задержан в Брянской области. Им оказался гражданин одной из республик Средней Азии 1997 года рождения.
«Отделом дознания МУ МВД России "Люберецкое" возбуждено уголовное дело по пункту "а" части первой статьи 213 УК РФ (хулиганство) по факту причинения телесных повреждений сотруднице маркетплейса в городском округе Лыткарино», – говорится в сообщении в телеграм-канале ведомства.
По данным прокуратуры, 24 января мужчина в состоянии опьянения в пункте выдачи товаров «причинил телесные повреждения продавцу-консультанту, после чего скрылся с места происшествия».
Отмечается, что в ближайшее время будет решен вопрос об избрании в отношении подозреваемого меры пресечения.