ՊՆ-ն հաստատում է. վթարի հետևանքով մահացածները զինծառայողներ են
Փետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Հրանտի Արզումանյանը և Զորակ Սամվելի Երանոսյանը:
Այս մասին հայտնում է ՊՆ խոսնակն ու ավելացնում, որ  երկու զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ. վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
«Մեքենայի անձնակազմը, եղանակային չափազանց վատ պայմաններում փորձելով ստորաբաժանման մյուս զինծառայողներին օգնության հասնել, խնդիրը կատարելու համար ցուցաբերել է անձնուրացություն:
Ցավոք սրտի, դժբախտ պատահարի հետևանքով վերոհիշյալ զինծառայողները մահացել են:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-ասված է ՊՆ տարածած հայտարարության մեջ։

Two Armenian servicemen were killed and two others were injured in a military car crash near the village of Khnatsakh in Syunik Province late on Sunday, the Defense Ministry reported on Monday.
The UAZ vehicle carrying the soldiers rolled into a ravine because of an avalanche at around 7:40pm, the ministry said.
Contract soldiers Zorand Arzumanyan and Zorak Yeranosyan were killed in the crash. The two injured servicemen were taken to hospital with non-life-threatening injuries.
“The crew of the vehicle displayed selflessness trying to reach out to the other servicemen of their unit despite the adverse weather conditions,” the Defense Ministry said, expressing condolences to the deceased troops’ families and friends.