ՊՆ-ն հաստատում է. վթարի հետևանքով մահացածները զինծառայողներ են
Փետրվարի 19-ին՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, Խնածախ գյուղի մոտակայքում ձնահյուսի պատճառով ՊՆ «Ուազ» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել է ձորը, ինչի հետևանքով մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ Զորանդ Հրանտի Արզումանյանը և Զորակ Սամվելի Երանոսյանը:
Այս մասին հայտնում է ՊՆ խոսնակն ու ավելացնում, որ  երկու զինծառայողներ տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել են կայազորային հոսպիտալ. վնասվածքներ ստացած զինծառայողների վիճակը գնահատվում է բավարար, կյանքին վտանգ չի սպառնում:
«Մեքենայի անձնակազմը, եղանակային չափազանց վատ պայմաններում փորձելով ստորաբաժանման մյուս զինծառայողներին օգնության հասնել, խնդիրը կատարելու համար ցուցաբերել է անձնուրացություն:
Ցավոք սրտի, դժբախտ պատահարի հետևանքով վերոհիշյալ զինծառայողները մահացել են:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում դժբախտ պատահարի հետևանքով մահացած զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-ասված է ՊՆ տարածած հայտարարության մեջ։

Минобороны Армении: Вследствие ДТП погибли военнослужащие
19 февраля около 19:40 в районе села Хнацах двое военнослужащих контрактной службы – Зоранд Грантович Арзуманян и Зорак Самвелович Ераносян – погибли в результате падения автомобиля марки «УАЗ» Минобороны Армении в ущелье из-за схода лавины. Об этом сообщает пресс-секретарь Минобороны.
Отмечается, что еще двое военнослужащих доставлены в гарнизонный госпиталь с телесными повреждениями разной степени: врачи оценивают их состояние здоровья как удовлетворительное, их жизни ничего не угрожает.
«Экипаж машины, в крайне сложных метеоусловиях пытаясь помочь другим военнослужащим, проявил самоотверженность для выполнения поставленной задачи.
К несчастью, вышеупомянутые военнослужащие погибли в результате аварии.
Министерство обороны Армении разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам военнослужащих, погибших в результате несчастного случая», – говорится в сообщении Минобороны.