Իրանը պատրաստ է Ռուսաստանի և տարածաշրջանի երկրների ԱԳ նախարարների հետ հանդիպում անցկացնել
Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Ալեքսանդր Գրուշկոյի հետ հանդիպման ժամանակ շեշտը դրել է երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացման և ամրապնդման վրա: Այս մասին գրում է Irna-ն։
ՌԴ փոխարտգործնախարարը, ով ժամանել է Թեհրան՝ քննարկելու և մտքեր փոխանակելու իր իրանցի գործընկերոջ (Ալի Բաղերի Քանիի) հետ, երկուշաբթի օրը հանդիպել և զրուցել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարարի հետ։
Ամիր Աբդոլլահիանն այս հանդիպման ժամանակ մատնանշել է տարածաշրջանում առկա մարտահրավերները՝ ընդգծելով տարածաշրջանային համագործակցության անհրաժեշտությունը:
Նա նաև հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է Թեհրանում «3+3» ձևաչափով հանդիպում անցկացնել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Թուրքիայի, Հայաստանի եւ Վրաստանի արտգործնախարարների հետ:

Тегеран заявил о готовности провести встречу глав МИД России, Ирана, Турции и Азербайджана, Армении, Грузии
Глава МИД Ирана Хоссейн Амир Абдоллахиян на встрече с замминистром иностранных дел РФ Александром Грушко сделал акцент на развитии и укреплении сотрудничества между двумя странами. Об этом пишет ИРНА.
Замглавы МИД РФ, прибывший в Тегеран для обсуждения и обмена мнениями со своим иранским коллегой [Али Багери Кани], в понедельник встретился и побеседовал с министром иностранных дел Исламской Республики.
Амир Абдоллахиян на этой встрече указал на нынешние вызовы в регионе, подчеркнув необходимость регионального сотрудничества. Он также заявил о готовности Ирана провести встречу министров иностранных дел РФ, Азербайджана, Турции, Армении и Грузии в формате "3+3" в Тегеране.