Իրանը պատրաստ է Ռուսաստանի և տարածաշրջանի երկրների ԱԳ նախարարների հետ հանդիպում անցկացնել
Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Ալեքսանդր Գրուշկոյի հետ հանդիպման ժամանակ շեշտը դրել է երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացման և ամրապնդման վրա: Այս մասին գրում է Irna-ն։
ՌԴ փոխարտգործնախարարը, ով ժամանել է Թեհրան՝ քննարկելու և մտքեր փոխանակելու իր իրանցի գործընկերոջ (Ալի Բաղերի Քանիի) հետ, երկուշաբթի օրը հանդիպել և զրուցել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարարի հետ։
Ամիր Աբդոլլահիանն այս հանդիպման ժամանակ մատնանշել է տարածաշրջանում առկա մարտահրավերները՝ ընդգծելով տարածաշրջանային համագործակցության անհրաժեշտությունը:
Նա նաև հայտարարել է, որ Իրանը պատրաստ է Թեհրանում «3+3» ձևաչափով հանդիպում անցկացնել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Թուրքիայի, Հայաստանի եւ Վրաստանի արտգործնախարարների հետ:

Iran ready to host meeting of regional foreign ministers
Iranian Foreign Minister Hossein Amirabdollahian expressed the country’s readiness to host a meeting of the 3+3 South Caucasus Platform in Tehran, Tasnim News Agency reported.
In a meeting with Deputy Foreign Minister of Russia Alexander Grushko held in Tehran on Monday, Amirabdollahian called for the promotion of cooperation between the two countries.
He also stressed the need for regional cooperation in order to meet the current challenges across the region.
Amirabdollahian then voiced Tehran’s readiness to host a meeting of the foreign ministers of the 3+3 format, which includes Russia, Iran, Turkey and three South Caucasus nations.
For his part, Grushko lauded the bilateral, regional and international cooperation between Russia and Iran, stressing the need to enhance the ties.