Հրդեհ է բռնկվել Մոսկվայի կենտրոնում. զոհերի թվում կան երեխաներ
Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող հյուրանոցի շենքում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 7-ի, ևս 11-ը տուժել են: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մեկ տուժած մահացել է հիվանդանոցում։ Այսպիսով, զոհերի ընդհանուր թիվը հասնում է  7-ի։  Նրանց մեջ երկու երեխա կա։ Տուժել է 11 մարդ, որոնցից ինը հոսպիտալացվել են, երկուսին բժշկական օգնություն է ցուցաբերվել ամբուլատոր հիմունքներով»,- հայտնել են գործակալությանը։
Նշվում է, որ հրդեհը բռնկվել է փետրվարի 21-ին Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող հյուրանոցում, որը նախկինում եղել է հանրակացարան։ Ըստ ՏԱՍՍ-ի՝ նախնական տվյալներով, հրդեհը եղել է հրկիզման արդյունքում: Շենքի առաջինից չորրորդ հարկերում հյուրանոց է, իսկ վերևում նախկին հանրակացարանն է՝ փոխանցված բնակարանային ֆոնդին։ Հրդեհը բռնկվել է շենքի այն հատվածում, որտեղ գտնվում են բնակարանները։
Հրշեջները փրկել են 50 մարդու, 200-ը տարհանվել են։ Ռուսաստանի Դաշնության Քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել։

Пожар в здании с отелем в центре Москвы: 7 погибших
Число погибших в результате пожара в здании, где расположены отель и бывшее общежитие, в центре Москвы выросло до семи человек, еще 11 пострадали. Об этом ТАСС сообщили в экстренных службах.
"Один пострадавший умер в больнице, тем самым общее количество погибших составляет семь человек. Среди них двое детей. Пострадали 11 человек, девять из них госпитализированы, двум медицинская помощь оказана амбулаторно", - сказал собеседник агентства.
Пожар в 16-этажном здании на Международной улице произошел во вторник вечером, по предварительным данным, в результате поджога. В нем с первого по четвертый этажи расположен отель. Выше бывшее общежитие, переданное в жилой фонд. Возгорание возникло в той части здания, где находятся квартиры. Пожарные спасли 50 человек, 200 были эвакуированы. СК РФ по факту гибели людей при пожаре возбудил уголовное дело.