«Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ «ԱԺ պատգամավորների օգնականները պարգևավճար են ստացել․ ՔՊ ղեկավարությունը հաղթեց» վերտառությամբ փետրվարի 22-ի նյութի՝ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների օգնականները 15 տոկոսի չափով պարգեւավճար են ստացել աշխատակազմի նոր ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանի կողմից, լուրը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունը։
Պարզաբանման մեջ նշվում է.
««Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների օգնականները հունվար ամսին պարգեւավճար չեն ստացել:
Տեղեկացնում ենք նաև, որ ԱԺ աշխատակազմը, այդ թվում՝ բոլոր պատգամավորների օգնականները, յուրաքանչյուր ամիս աշխատավարձից բացի ստանում են նաև պարգևավճար՝ աշխատավարձի 15 տոկոսի չափով, որը նախորդ տարվա 30 տոկոսից կրկնակի կրճատվել է:
Խնդրում ենք լրատվամիջոցներին սեփական աղբյուրներից ստացած տեղեկատվությունը հրապարակելուց առաջ պաշտոնապես ճշտել այն»։

The Armenian National Assembly has refuted reports from the Zhoghovurd daily suggesting the new chief of the Armenian parliament staff, David Arakelyan, awarded bonuses to the aides of the ruling Civil Contract faction MPs in January.
“The assistants to the Civil Contract faction MPs did not receive bonuses in January,” the parliament said in a statement on Wednesday.
“We would also like to inform you that the National Assembly staff, including all deputies' assistants, are awarded bonuses worth 15 percent of their salary every month, which has been halved from the 30 percent of the previous year.
“We ask the media to officially verify the reports they receive from their sources before disseminating them,” reads the statement.