«Հրապարակ». Ակադեմիական քաղաքը հորով-մորով արեցին, հիմա էլ որոշել են այլ «քաղաքներ» կառուցել
«Ակադեմիական քաղաքը հորով-մորով արեցին, հիմա էլ որոշել են այլ «քաղաքներ» կառուցել և պետական կառույցները Երևանի կենտրոնից հանել։ Երեկ կառավարությունում քննարկում է եղել, որի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է.
«Կարծում եմ՝ պետական կառավարման համակարգը Երևան քաղաքի փոքր կենտրոնից և ընդհանրապես կենտրոնից պետք է դուրս բերել, որովհետև պետական այն գույքի ճիշտ կառավարումը, որ կա Երևան քաղաքի փոքր կենտրոնում և կենտրոնում, կարող է պետությանը տասնյակ միլիարդների եկամուտներ բերել և ավելի արդյունավետ դարձնել կառավարման գործընթացները:
Մինչդեռ այսօր ուղիղ հակառակն է»: Հետո խոսել է խցանումների, պատմամշակութային շենքերը պահպանելու մասին, և վերջում արդարադատության նախարարը զեկուցել է արդարադատության թաղամաս կառուցելու հարցը։ Օստապ Բենդերը կնախանձեր հերթական «Նյու Վասյուկի» նախագծին»։

«Грапарак»: Академический городок уже построили, теперь решили строить другие «города»
Власти Армении уже справились со строительством академического городка, теперь решили строить города и перенести систему государственного управления из малого центра Еревана, пишет газета «Грапарак».
«Вчера в правительстве состоялось обсуждение, в ходе которого Никол Пашинян заявил: ″Я думаю, что систему государственного управления нужно перенести из малого центра Еревана и из центра вообще, потому что правильное управление государственным имуществом, которое находится в малом центре и центре Еревана, может принести государству десятки миллиардов доходов и сделать процессы управления более эффективными. Тогда как сегодня ситуация прямо противоположная″.
Потом он говорил о пробках, о сохранении зданий, представляющих важную историко- культурную ценность, а в конце министр юстиции доложил о результатах изучения строительства Квартала юстиции. Остап Бендер позавидовал бы очередному проекту ″Нью-Васюки″», - отмечает издание.