Սպիտակ տան նախկին բժիշկ հայտարարել է, որ Ջո Բայդենը սպառնալիք է ԱՄՆ-ի համար
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վիճակը վտանգ է ներկայացնում Ամերիկայի համար, հայտարարել է Սպիտակ տան նախկին բժիշկ, հանրապետական կոնգրեսական Ռոննի Ջեքսոնը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։
«Սարսափելի է մեր երկրի համար, որ Բայդենը մեր գլխավոր հրամանատարն է։ Ժամանակի կեսը նա չգիտի, թե որտեղ է գտնվում, և ամեն օր նա մեզ մոտեցնում է Ռուսաստանի և Չինաստանի հետ տոտալ պատերազմին»,- գրել է Ջեքսոնը Twitter-ի իր էջում։
Սպիտակ տան նախկին բժշկի կարծիքով՝ ԱՄՆ նախագահի «կոգնիտիվ (ճանաչողական) ֆունկցիաների նվազման» պատճառով կարող են «մարդիկ մահանալ»։
Ավելի վաղ նա ասել էր, որ ԱՄՆ վարչակազմը թաքցնում է ճշմարտությունը Բայդենի առողջության մասին, եւ դա «տագնապալի է»։ Այսպիսով, կոնգրեսականը մեկնաբանել է նախագահի ամենամյա բժշկական հետազոտության արդյունքները, որտեղ ասվում է, որ Բայդենն ի վիճակի է արդյունավետորեն կատարել գործառույթները, նա առողջ է և չի տառապում սկլերոզով կամ Պարկինսոնի հիվանդությամբ։

Бывший врач Белого дома Джексон заявил, что Джо Байден представляет угрозу для США
Состояние президента США Джо Байдена представляет угрозы для Америки, с таким утверждением выступил бывший врач Белого дома, конгрессмен-республиканец Ронни Джексон. Его слова приводит РИА Новости.
"Это ужасно для нашей страны, что Байден является нашим главнокомандующим. Половину времени он не знает, где находится, и с каждым днем он приближает нас к тотальной войне с Россией и Китаем", - написал Джексон в своем Twitter.
По мнению бывшего врача Белого дома, из-за "снижения когнитивных функций" американского президента могут "погибнуть люди".
Ранее он заявил, что администрация США скрывает правду о состоянии здоровья Байдена, и это вызывает "тревогу". Так конгрессмен прокомментировал результаты ежегодного медицинского обследования президента, где говорится, что Байден способен эффективно выполнять функции, он здоров и не страдает ни склерозом, ни болезнью Паркинсона.
Американский лидер, которому в ноябре прошлого года исполнилось 80 лет, часто становится поводом для шуток из-за оговорок или забывчивости.