Թշնամու սեպտեմբերի ագրեսիայի հետևանքով  զոհված երկու զինծառայողի դի դեռ դուրս չի բերվել
44-օրյա պատերազմի  և հետպատերազմական իրադարձությունների արդյունքում Հայաստանի Հանրապետություն են վերադարձվել 422 զոհված հայ զինծառայողների դիեր (դիակ-մասունք), որոնցից 225-ը զոհվել են 2022թ. սեպտեմբերյան դեպքերի ընթացքում: Այսօր նման տվյալներ է հրապարակել ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը՝ ամփոփելով Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի աշխատանքը։
2022թ. սեպտեմբերյան դեպքերի արդյունքում զոհված 2 հայ զինծառայողների դիերի դուրսբերման աշխատանքները շարունակվում են: Բացի այդ, 2022թ սեպտեմբերի 13-ից 14-ը տեղի ունեցած մարտական գործողությունների հետևանքով Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքից՝ հակառակորդի խորը թիկունքից, դուրս են բերվել Ջերմուկի զորամասի 1 սպա և 1 ժամկետային զինծառայող:

СНБ Армении: На сегодняшний день из плена возвращено 173 военнослужащих и гражданских лиц
В результате 44-дневной войны и послевоенных событий в Республику Армения были возвращены тела и останки 422 погибших армянских военнослужащих, 225 из которых погибли в 2022 году во время сентябрьской агрессии Азербайджана против Армении. Об этом сообщает пресс-служба СНБ, подводя итоги межведомственной комиссии, занимающейся вопросами пленных, удерживаемых лиц и без вести пропавших.
Работа по вывозу тел 2 армянских военнослужащих, погибших в ходе сентябрьских событий 2022 года, продолжается.
Кроме этого, с перешедшей под контроль Азербайджана вследствие боевых действий с 13 по 14 сентября территории, с глубокого тыла противника были эвакуированы тела одного офицера воинской части Джермука и одного военнослужащего срочной службы.