Հունաստանում բեռնատար և ուղևորատար գնացքների բախման հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 32-ի, հիվանդանոցներ են տեղափոխել 85 տուժածի, հայտնել են Հունաստանի հրշեջ ծառայությունից։
«Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, գնացքները բախվել են Լարիսա քաղաքից ոչ հեռու գտնվող Տեմպե քաղաքում։ Պատահարը տեղի է ունեցել կեսգիշերին՝ դեռևս չպարզված հանգամանքներում, Աթենքից ավելի քան 200 կմ հյուսիս-արևմուտք գտնվող Էվանգելիզմոս կայարանում: Բախումից հետո հրդեհ է բռնկվել, երեք վագոն դուրս է եկել ռելսերից։
Պատահարի վայրում աշխատում է 150 հրշեջ, տեղում գտնվում է շտապօգնության 40 մեքենա:
Վիրավորներին տեղափոխում են Լարիսայի համալսարանական հիվանդանոց, շտապ կարգով բացվել են Լարիսայի ընդհանուր հիվանդանոցն ու Կատերինիի հիվանդանոցը: Աթենքի և Սալոնիկի զինվորական հոսպիտալները պատրաստության են բերվել անհրաժեշտության դեպքում վիրավորներին ընդունելու համար։
Հայտնել են, որ գնացքում եղել է 350 մարդ։ Նախնական տվյալներով՝ Աթենք-Սալոնիկ ուղևորատար գնացքը մեկնել է ժամը 19:22-ին:
Hellenic Train ընկերության կայքը երեքշաբթի տեղեկացրել է գնացքների շարժի մշտական ուշացումների մասին։ Մասնավորապես, Աթենք-Սալոնիկ գնացքը մեկնել է 48 րոպե ուշացումով։ Սալոնիկից Աթենք գնացքը ուշացել է 70 րոպեով։

Число жертв столкновения двух поездов в Греции достигло 32 человека, 85 ранены
В столкновении двух поездов в Греции погибли 32 человека, сообщил официальный представитель пожарной службы страны Василис Вартакояннис в прямом эфире греческого общественного телевидения ERT.
"На данный момент подтверждена гибель 32 человек. Из 85 раненых, которых перевезли в больницы, госпитализированы 53, остальные выписаны", — сказал он.
Пассажирский поезд Афины — Салоники около полуночи столкнулся с товарным составом на станции Эвангелизмос в городке Темпи примерно в 200 километрах к северо-западу от Афин. Три вагона сошли с рельсов, начался пожар.
Как передает РИА Новости, обстоятельства ЧП устанавливаются. В спасательной операции участвуют 150 пожарных, на место направили 40 машин скорой помощи.
"Усилия пожарных сейчас сосредоточены на первых двух вагонах пассажирского поезда, которые перевернулись и откуда извлечь людей труднее всего", — сказал представитель пожарной службы.