Մամիջանյան. Մինչև այս իրենց հաջողվում էր նիսյայով գարեջուր խմել, հիմա՝ բազմամիլիոնանոց տենդերներ հաղթել
12:00 02/03/2023
«Ես ուզում եմ հասկանալ՝ էդ ո՞ր բիզնես թրեյները հանկարծ հայտնվեց Հայաստանում, ու ՔՊ բոլոր պաշտոնյաների բարեկամները դարձան թույն բիզնեսմեններ»,-ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում՝ խոսելով մեկ անձից գնումների կատարման մեծ ծավալների մասին։
Նրա խոսքով, մինչ այս նրանց մոտ հաջողվում էր նիսյայով գարեջուր խմել, հիմա՝ բազմամիլիոնանոց տենդերներ հաղթել։
«Դե թող նրանք էլ դասընթացներ վարեն, վեբինարներ անեն, մեր ազգաբնակչությունը նույնպես բիզնես ջիղ ունի»,-ասաց նա։
ՀՀԿ-ական պատգամավորն ասաց՝ տասը տարի առաջ ինքն էլ է Հայէկոնոմբանկում վարկ ունեցել։
«Մի դափոն թուղթ էի տարել, հինգ մլն դրամ փող տվեցին։ Ինչքա՞ն էին ստացել Արարատ Միրզոյանն ու Սուրեն Պապիկյանը. Կե՞ս մլն դոլար էր, մե՞կ մլն դոլար էր։ Մեկինը կես մլն դոլարանոց վարկային գիծ էր։ Սա է ձեր հավակաքական կերպարը, արտոնյալ վարկեր, Ջրվեժում, Ձորաղբյուրում առանձնատներ»,-ասաց Մամիջանյանը։

Мамиджанян: Прежде у них получалось только пить пиво в долг, теперь же они выигрывают многомиллионные тендеры
15:32 02/03/2023
«Хочу понять, что за бизнес-тренер появился в Армении, что родственники всех должностных лиц от партии «Гражданский договор» тут же стали крутыми бизнесменами?» – заявил на брифинге в парламенте 2 марта депутат от фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян, говоря о больших объемах производимых закупок у одного  лица.
По его словам, прежде у указанных лиц получалось только пить пиво в долг, теперь же они выигрывают многомиллионные тендеры.
«Тогда пусть они тоже откроют курсы, проводят вебинары, у нашего населения тоже есть бизнес-жилка», – сказал он.
Депутат сообщил также: десять лет назад у него был кредит в «АРМЭКОНОМБАНК»-е.
«Я пришел с горой бумаг, мне дали пять миллионов драмов. Сколько получили Арарат Мирзоян и Сурен Папикян? Полмиллиона долларов, миллион долларов? У одного из них была кредитная линия на полмиллиона долларов. Это ваш собирательный образ, льготные кредиты, частные дома в Джрвеже, Дзорахбюре», – сказал Мамиджанян.