Միշուստինը հայտնել է հունիսին Սոչիում ԱՊՀ երկրների վարչապետների հանդիպման մասին
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը «Ռուսաստանի և Տաջիկստանի միջև բիզնես և ներդրումային գործընկերություն» միջտարածաշրջանային համագործակցության իններորդ համաժողովի ժամանակ հայտնել է հունիսին Սոչիում  ԱՊՀ երկրների վարչապետերի հանդիպման և այլ ֆորումների անցկացման մասին։ Նրա խոսքերը մեջբերել է ՏԱՍՍ-ը։
«Մենք կանցկացնենք ԱՊՀ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի, Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստերը, «Եվրասիան մեր տունն է» խորագրով կոոպերացիոն նախագծերի միջազգային ցուցահանդեսը»,-ասել է Միշուստինը։
Քաղաքական գործիչն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը կամրապնդի հարաբերությունները բոլորի հետ, ովքեր պատրաստ են միասին աշխատել։ Միշուստինն ասել է, որ Ռուսաստանը կարող է նոր նախագծեր սկսել և ընդլայնել առևտրային կապերը:

Мишустин анонсировал встречу глав правительств стран СНГ в Сочи
Главы правительств стран СНГ и Евразийского экономического союза (ЕАЭС) летом соберутся на форумы в Сочи, сообщил премьер-министр РФ Михаил Мишустин, выступая в четверг на девятой конференции по межрегиональному сотрудничеству «Деловое и инвестиционное партнерство России и Таджикистана». Об этом сообщает ТАСС.
«В начале июня ждем вас в Сочи. Там мы проведем заседания Совета глав правительств СНГ, Евразийского межправительственного совета, международную выставку кооперационных проектов «Евразия – наш дом», Евразийский конгресс и молодежный форум СНГ и ЕАЭС», – сказал он, обратившись к представителям властей и бизнеса из Таджикистана.
Как считает российский премьер, это хорошая возможность обменяться опытом и идеями о том, как придать импульс развитию государств СНГ и ЕАЭС в современных непростых условиях.