Աղազարյանին վիրավորողը ձերբակալված է, հղի կնոջը մահ պատճառածը՝ ազատության մեջ
ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի ու կորտոֆիլ վաճառողների միջև վեճի գործով մեկ հոգու ձերբակալվելու լուրը զայրացրել է Նիկոլ Փաշինյանի շարասյան մեքենաների ցմեկի մասնակցությամբ վթարի հետևանքով զոհված հղի կնոջ իրավահաջորդի փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանին։
«Մեր երկրի «արդարադատության» շատ տիպիկ բնորոշումը. ՔՊ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին իբրև թե վիրավորող կարտոֆիլ վաճառողը ձերբակալված է, իսկ հղի կնոջը վրաերթի ենթարկելու միջոցով մահ պատճառած ՀՀ վարչապետի վարորդը մինչև օրս ազատության մեջ է»
Հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանն էլ հիշեցրել է՝ իր նկատմամբ իրականացված ու չբացահայտված բռնությունից անցել է արդեն 4 ամսից ավել ժամանակ, սակայն որևէ մեղավոր դեռ հայտնաբերված, ավելին պատժված չէ։

Якобы оскорбивший Агазаряна задержан, сбивший насмерть беременную женщину – на свободе
Новость о задержании человека по факту потасовки между депутатом парламента Армении от правящей фракции «Гражданский договор» Овиком Агазряном и продавцами картофеля на улице Тиграняна возмутила Раффи Асланяна – адвоката правопреемника погибшей под колесами автомобиля из кортежа Никола Пашиняна беременной девушки – Соны Мнацаканян.
«Очень типичная характеристика "правосудия" нашей страны. Якобы оскорбивший депутата от ГД Овика Агазаряна продавец картофеля задержан, а сбивший насмерть беременную женщину водитель премьер-министра РА до сих пор находится на свободе».
Общественно-политический деятель Эдгар Казарян в свою очередь напомнил: с момента осуществленного в отношении него и до сих пор нераскрытого насилия прошло более 4 месяцев, но виновные до сих пор не найдены и не наказаны.