«Փաստ». Իշխանությունները հայ-թուրքական սահմանի բացման հետ կապված լուրջ «տասովկեքի» մեջ են
«Թերթի տեղեկություններով՝ իշխանությունները հայ-թուրքական սահմանի բացման հետ կապված լուրջ «տասովկեքի» մեջ են։ Մասնավորաբար, ինչպես փոխանցում է թերթի աղբյուրը, այս օրերին ՊԵԿ-ում կադրեր են ընտրում առաջիկայում Մարգարայում բացվող անցակետում համապատասխան ադմինիստրացիա ապահովելու նպատակով։
Մենք տեղեկություն ունենք, որ արդեն իսկ ընտրվել է անցակետի ապագա պետը, որն էլ զբաղվում է կադրերի «քաստինգով»։ Հասկանալի պատճառներով իշխանությունը այս անցակետի հանդեպ առանձնահատուկ վերաբերմունք ունի և փորձում է մաքսիմալ «սվոյ» և վստահելի կադրեր ունենալ։
Թերթի տեղեկություններով, արդեն իսկ սկսված է անցակետը կահավորելու գույքի ու պարագաների գնման գործընթացը: Կան նաև տեղեկություններ, որ տեղում որոշակի շինաշխատանքներ են իրականացվում»։

«Паст»: Власти заняты серьёзными «тасовками» в связи с открытием армяно-турецкой границы
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что власти повязли в довольно серьезных «тасовках» в связи с открытием армяно-турецкой границы. В частности, как передает источник издания, в эти дни в Комитете государственных доходов проводится отбор кадров для обеспечения соответствующей администрации на контрольно-пропускном пункте, который планируется открыть у села Маргара.
«Нам сообщили, что уже выбран будущий начальник КПП, который занимается ″кастингом″ кадров. По понятным причинам, власти проявляют к этому пропускному пункту особое отношение и пытаются иметь там ″свои″ максимально доверенные кадры.
По нашим сведениям, уже начался процесс закупки инвентаря и оборудования для обеспечения работы пропускного пункта. Есть также сведения, что на месте проводятся определенные строительные работы», - пишет газета.