Արցախում թշնամու դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով վիրավորված ոստիկանը վիրահատվել է, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր. ԱՆ
15:48 05/03/2023
Այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում արձանագրված՝ ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով ՆԳՆ ոստիկանության 1 ծառայող կրծքավանդակի հրազենային վիրավորումով տեղափոխվել է ԱՀ Առողջապահության նախարարության « Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ։ ԱՀ առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, վիրավորին վիրահատել են, այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում՝ բժիշկների հսկողության տակ, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր։
«Հավելենք նաև, որ ԱՀ Առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բոլոր բուժհաստատությունները ապահոված են անհրաժեշտ դեղամիջոցներով և արյան պաշարի խնդիր չկա»,- նշում են ԱՀ առողջապահության նախարարությունից։

Минздрав Арцаха: Раненного азербайджанскими диверсантами полицейского прооперировали, состояние – стабильно тяжелое
17:19 05/03/2023
Сегодня около 10:00 в результате нападения диверсионной группы азербайджанских вооруженных сил один сотрудник Полиции МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) с огнестрельным ранением в грудь был доставлен в «Республиканский медицинский центр» министерства здравоохранения Республики Арцах. Пресс-служба Минздрава Арцаха представляет подробности.
Раненый прооперирован, в настоящее время находится в отделении реанимации, под наблюдением врачей, состояние оценивается как стабильно тяжелое.
«Добавим также, что все медицинские учреждения, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Арцах, обеспечены необходимыми лекарствами и нет проблем с запасом крови», – указывают из Минздрава Арцаха.