Ադրբեջանական զինծառայողների տեղաշարժը և այն դրվագը, թե ինչպես են մոտենում մեքենային, բացում դուռը և կրկին կրակում ու հետ փախչում
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել այսօր «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն հարձակումը՝ Ստեփանակերտից հերթափոխի ուղևորված ոստիկանական մեքենայի անձնակազմի վրա փորձելով հիմնավորել կեղծ և սուտ այն թեզով, թե իբր ՀՀ-ից Արցախ զենքի տեղափոխում է կանխել։
Ներկայացնում ենք ադրբեջանական հարձակման տեսանյութը արդեն 84 օր շարունակ շրջափակման մեջ գտնվող Արցախի ոստիկանության անձնակազմի վրա, որտեղ հստակորեն երևում է մեքենայի շարժի ուղղությունը (Ստեփանակերտից դեպի հերթափոխի վայր`Շուշիի շրջան) և անառարկելիորեն ապացուցում է ադրբեջանական պաշտպանության նախարարության պնդման կեղծ լինելը:
Նախ, մեքենայում ոչ մի զենք չկար՝ բացի ոստիկանների ծառայողական զենքերից: Երկրորդ, չէր էլ կարող զենքի տեղափոխություն իրականացվել, քանի որ նրանք ոչ թե ՀՀ-ից, այլ Ստեփանակերտից էին շարժվում դեպի իրենց հերթափոխի վայր:
Տեսանյութում հստակորեն երևում է նաև ադրբեջանական զինծառայողների տեղաշարժը և այն դրվագը, թե ինչպես են մոտենում մեքենային, բացում դուռը և կրկին կրակում ու հետ փախչում»:
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան՝ ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի կողմից «Խայփալու» կոչվող տեղանքում ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի թիրախավորման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 և վիրավորվել մեկ ծառայող:

Видео передвижения азербайджанских диверсантов и эпизода, как они приближаются к арцахской полицейской машине, открывают дверь, снова стреляют и бегут
Полиция МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает:
«Министерство обороны Азербайджана сегодня распространило очередную дезинформацию о диверсионном нападении азербайджанских вооруженных сил на личный состав полицейской машины, направлявшейся на дежурство из Степанакерта, в районе под названием «Хайпалу», пытаясь обосновать нападение фальшивым и лживым тезисом о том, будто Баку предотвратил транспортировку оружия из Армении в Арцах.
Представляем видео азербайджанского нападения на личный состав Полиции Арцаха, на протяжении уже 84 дней находящегося в блокаде.
На видео отчетливо видно направление движения автомобиля (из Степанакерта к месту пересменки – в Шушинский район), видео неопровержимо доказывает ложность утверждения Минобороны Азербайджана.
Во-первых, в машине не было никакого оружия, кроме табельного полицейского. Во-вторых, транспортировка оружия не могла быть осуществлена поскольку они направлялись на место пересменки не из Армении, а из Степанакерта.
На видео четко видно также передвижение азербайджанских военнослужащих и эпизод, как они приближаются к машине, открывают дверь, снова стреляют и бегут обратно».
Напомним, сегодня утром, около 10:00, в результате обстрела дежурной машины Паспортно-визового отдела полиции в районе под названием «Хайпалу» 3 сотрудника полиции погибли и еще один сотрудник получил ранения.