ՌԴ երիտասարդական հավաքականի ֆուտբոլիստ Տիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի դեմ խաղին
Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանը հրավիրվել է Հայաստանի հավաքական՝ Թուրքիայի հավաքականի դեմ կայանալիք Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության ընտրական խաղին։ Հանդիպումը կկայանա մարտի 25-ին։ Լուրը հայտնում է «Գազետա ռու»-ն:
«Ես շնորհակալ եմ Հայաստանի ֆեդերացիային ընձեռված հնարավորության համար։ Կփորձեմ իմ արժեքը խաղադաշտում ապացուցել ազգային հավաքականի մարզաշապիկով։ Հատուկ նշում եմ, որ այս որոշումն ամբողջությամբ իմ նախաձեռնությունն ու անձնական ընտրությունն էր»,- ասել է ֆուտբոլիստը։
Տիկնիզյանը «Լոկոմոտիվի» խաղացող է դարձել 2021 թվականի ամռանը՝ տեղափոխվելով ԲԿՄԱ-ից, որի շրջանավարտ է։ Նա խաղացել է Ռուսաստանի երիտասարդական հավաքականում և մասնակցել Եվրոպայի 2020 թ. առաջնությանը:
Այս մրցաշրջանում ֆուտբոլիստը «Երկաթուղայինների» կազմում անցկացրել է 25 հանդիպում, որոնցում դարձել է մեկ գոլի և չորս գոլային փոխանցման հեղինակ։

Наир Тикнизян вызван в сборную Армении на предстоящий матч против команды Турции
Защитник московского «Локомотива» Наир Тикнизян вызван в сборную Армении на предстоящий матч квалификации чемпионата Европы — 2024 против национальной команды Турции. Встреча пройдет 25 марта.
«Благодарен федерации Армении за предоставленный шанс. Постараюсь доказать свою состоятельность на поле в футболке национальной сборной. Отдельно отмечу, что данное решение было полностью моей инициативой и личным выбором», — прокомментировал вызов футболист.
Тикнизян стал игроком «Локомотива» летом 2021 года, перейдя в команду из ЦСКА, воспитанником которого он является. Он выступал за молодежную сборную России и принимал участие в чемпионате Европы — 2020.
В текущем сезоне футболист провел за «железнодорожников» 25 матчей во всех турнирах, в которых отметился одним голом и четырьмя результативными передачами.