Կառավարության ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժածներից երեքի վիճակը ծանր է
Վարչապետի աշխատակազմին պատկանող ավտոբուսի մասնակցությամբ տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով տուժել է 14 քաղաքացի։
Այս մասին հայտնում են  առողջապահության նախարարությունից ու մանրամասնում, որ նրանք   ստացել են տարբեր վնասվածքներ և տեղափոխվել  մայրաքաղաքի տարբեր բժշկական կենտրոններ:
Նրանցից 1-ը հետազոտվել և դուրս է գրվել: Ներկա պահին 13-ը ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն:
Տուժածներից 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, 9-ը` միջին ծանրության, 1-ը` բավարար:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են՝ Երևան քաղաքի Մոնթե Մելքոնյան պողոտայում ավտոբուսի վթարման դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ  ճանապարհատրանսպորտային հանցագործությունների քննության բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 342-րդ հոդվածի հատկանիշներով։
Նախնական տվյալներով երթևեկության ընթացքում բախում է տեղի ունեցել ուղևորափոխադրող ավտոբուսի և «ԲՄՎ» մակնիշի ավտոմեքենայի միջև, որի պատճառով ավտոբուսի վարորդը կորցրել է տրանսպորտային միջոցի կառավարումը և բախվել անկյունային բետոնե բաժանարարին։ Ավտովթարի հետևանքով ավտոբուսի վարորդը, ինչպես նաև 13 ուղևորներ տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածներով տեղափոխվել են բուժհաստատություններ։
Իրականացվում են անհրաժեշտ քննչական, վարութային գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։

Состояние здоровья 3 из 14 пострадавших в ДТП с участием правительственного автобуса в Ереване – тяжелое
12:38 07/03/2023
Вследствие ДТП с участием находящегося на балансе аппарата премьер-министра Армении автобуса пострадали 14 граждан.
Об этом сообщают из министерства здравоохранения Армении и уточняют, что попавшие в ДТП граждане получили различные травмы и были перевезены в различные медцентры Еревана.
Согласно информации, 1 человек после обследования выписан. В настоящее время необходимую медпомощь получают 13 человек.
Состояние здоровья 3 из пострадавших оценивается как тяжелое, они находятся в отделениях реанимации. Состояние здоровья еще 9 пострадавших медики оценивают как средней тяжести, 1 – как удовлетворительное.