Անահիտ Ավանեսյանը չպատասխանեց իր և Արսեն Թորոսյանի՝ միմյանց հակասող վարկածներ հնչեցնելու մասին հարցին
«Կարմրուկով վարակվածների մեծամասնությունը երեխաներ են, բայց ունենք նաև վարակված քաղաքացիներ, որոնք առաջին դեղաչափը ստացել էին, վերջիններիս վիճակը բավական լավ է»,-կառավարության նսիտից հետո կայացած ճեպազրույցում ասաց առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
Նախարարը չցանկացավ մեկնաբանել առողջապահության նախկին նախարար, ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի այն գրառմանը, թե կարմրուկը տարածվել է չպատվաստված բուժաշխատողների միջոցով:
Ավանեսյանն ասաց, որ հարցին արդեն անդրադարձել է օրեր առաջ տված իր ասուլիսում, որի ժամանակ հայտարարել էր թե կարմրուկի վիրուսը Հայաստան է ներթափանցել արտերկրից:
Լրագրողները նրան հարց ուղղեցին, թե հակասություն չի տեսնում իր և Արսեն Թորոսյանի հայտարարությունների միջև:

Анаит Аванесян не ответила на вопрос о противоречии между своими словами и заявлением Торосяна
Большинство зараженных корью – дети, но есть также граждане, получившие первую дозу вакцины от кори, но все равно заболевшие. Самочувствие последних – довольно хорошее. Об этом заявила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян на брифинге в четверг.
Министр не захотела при этом комментировать пост бывшего министра здравоохранения, депутата НС от фракции партии власти «Гражданский договор» Арсена Торосяна о том, что корь распространилась через непривитых медработников.
Аванесян указала, что уже затрагивала этот вопрос на своей пресс-конференции несколько дней назад, в ходе которой заявила, что вирус кори проник в Армению из-за рубежа.
Журналисты спросили ее, не видит ли он противоречия между своим заявлением и заявлением Арсена Торосяна.