Թբիլիսիի Ռուսթավելի պողոտայից գիշերն ուժի կիրառմամբ հեռացրել են ցուցարարներին
Թբիլիսիի կենտրոնում մարտի 8-ի լույս 9-ի գիշերը շարունակվել է բողոքի ակցիան և ցուցարարների ուժով ցրելը։ Apsny.ge-ի փոխանցմամբ, հատուկ ջոկատայինները ջրցան մեքենաների և պղպեղի գազի կիրառմամբ մի քանի անգամ ցուցարարներին դուրս է  հանել Ռուսթավելի պողոտայից, սակայն նրանք որոշ ժամանակ անց կրկին վերադարձել են։
Չնայած նրանց դեմ հատուկ տեխնիկայի կիրառմանը և ձերբակալություններին, ցուցարարները՝ հիմնականում երիտասարդներ, հավաքվում են մայրաքաղաքի կենտրոնական պողոտայում։ Փողոցի նստարաններից և աղբամաններից մի քանի վայրերում նրանք բարիկադներ են կանգնեցրել։
Ցուցարարները վանկարկում են «Վրաստան, Վրաստան» և երգում ազգային օրհներգը։
Նշվում է նաև, որ նաև մեկ ավտոմեքենա է այրվել։
Հիշեցնենք, որ Թբիլիսիում ինքնաբուխ ակցիաները կապված են խորհրդարանի կողմից «Օտարերկրյա ազդեցության գործակալների մասին» օրենքի առաջին ընթերցմամբ ընդունման հետ, որն ընդդիմությունն ու քաղաքհասարակությունը համեմատում են «Օտարերկրյա գործակալների մասին» ռուսական օրենքի հետ։

В Тбилиси всю ночь продолжается силовой разгон акции протеста
В центре Тбилиси на протяжении всей ночи с 8 на 9 марта продолжается акция протеста и силовой разгон демонстрантов, пишет Грузия Online.
Спецназ с применением водометов и перцового газа несколько раз вытеснял протестующих с проспекта Руставели, но те через какое-то время вновь возвращались.
Несмотря на применение против них спецредств и жесткие задержания, участники акции – в основном молодые люди – собираются на центральном проспекте столицы. В нескольких локациях из уличных скамеек и мусорных баков они воздвигли баррикады. Подожжен, по меньшей мере, один автомобиль. Протестующие скандируют «Грузия, Грузия!», поют гимн страны.
Напомним, стихийные акции в Тбилиси связаны с принятием парламентом в первом чтении закона «Об агентах иностранного влияния», который оппозиция и граджанский сектор сравнивают с репрессивным российским законом «Об иноагентах».