Մարտի 11-ին, ժամը 09:54-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ներքին Բազմաբերդ գյուղում տեղի է ունեցել պայթյուն․ կան տուժածներ։ Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ գյուղի 1-ին փողոցի տներից մեկի 1-ին հարկում գտնվող հացատանը գազաբալոններից (3 կգ, 10 կգ և 20 կգ) տեղի է ունեցել գազի արտահոսք, կուտակում և պայթյուն՝ առանց հրդեհի բռնկման․ փլուզվել է պատը (մոտ 2 քմ) և վնասվել մեկ դուռ։
Բնակիչներ Ա․ Ե․-ն (ծնված 2010 թ․), Կ․ Գ․-ն (ծնված 1980 թ․) և Վ․ Ե․ (ծնված 1969 թ․) ստացել են տարբեր աստիճանի այրվածքներ․ դեպքի վայրում բժիշկները Կ․ Գ․-ի առողջական վիճակը գնահատել են ծանր, Ա․ Ե․-ինը՝ միջին ծանրության, իսկ Վ․ Ե․-ինը՝ բավարար։
Փրկարարները տուժածներին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենաներին, ովքեր հոսպիտալացվել են Երևանի «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ։

Взрыв в селе Неркин Базмаберд в Армении: среди пострадавших – несовершеннолетний
11 марта в 09:54 в Арагацотнский областной центр управления в кризисных ситуациях поступил сигнал о том, что в селе Неркин Базмаберд произошел взрыв, есть пострадавшие. Спасательная служба МВД Армении представляет подробности.
На место происшествия выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления Спасательной службы Министерства внутренних дел Республики Армения.
Выяснилось, что в пекарне, расположенной на 1 этаже одного из домов села, произошли утечка из газового баллона и взрыв. Обрушено около 2 кв. м. стены, повреждена дверь.
Потерпевшие А. Е. (2010 г.р.), К. Г. (1980 г.р.) и В. Е. (1969 г.р.) перевезены в Национальный ожоговый центр Еревана.