Արցախի ԱԺ վաղվա նիստի օրակարգում Սահմանադրության փոփոխության մասին հարցն է
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն այսօր հանձնաժողովների նախագահների, խմբակցությունների ղեկավարների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել:
ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, խորհրդակցությանը Արթուր Թովմասյանը հայտարարել է, որ վաղը՝ մարտի 15-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱՀ ԱԺ հերթական նիստ:
Օրակարգում «Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխություն» նախագծի մասին հարցն է, որն առաջին ընթերցմամբ արժանացել էր գլխադասային հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:

На повестке завтрашнего заседания парламента Арцаха – вопрос об изменении Конституции
14-го марта председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал рабочее совещание с участием руководителей фракций, глав комиссий, ответственных лиц аппарата НС. Об этом сообщает пресс-служба НС Арцаха.
В ходе совещания Артур Товмасян объявил, что завтра, 15-го марта, в 11:00 будет созвано очередное заседание Национального собрания Республики Арцах.
На повестке заседания будет проект «Поправка к Конституции Республики Арцах», который ранее был удостоен положительного заключения головной комиссии.