Ճի՞շտ է որ, պարեկ տեսնելիս պետք է անհապաղ դիմել ոստիկանությանը, պարո՛ն Ղազարյան.Հարց ՆԳ նախարարին
«Դրա հետ կապված կա քրեական վարույթ և կատարվում է նախաքննություն»,-ԱԺ-ում հայտնեց ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը՝ պատասխանելով ոստիկանի կողմից քաղաքացուն գնդակահարելու դեպքի մասին հարցին:
Նախարարը հայտարարեց, որ նաև իրավաչափ են գործել պարեկները, երբ բացել են Գևորգ Պետրոսյանի մեքենայի դուռը, բայց չպատասխանեց հարցին, թե ինչ իրավական խախտում է պարեկների մեղադրանքը, թե մեքենան անկանոն է վարվել:
Հերքելով կարծիքը, որ ոստիկանությունն օգտագործվում է քաղաքական նպատակներով՝ ՆԳ նախարարը հայտարարեց. «Ոստիկանությունը ոչ մի անգամ քաղաքականության մեջ չի խառնվել ու չի էլ խառնվելու, ես ձեզ վստահեցնում եմ»:
Լրագրողի դիտարկմանը, թե Ղազարյանը, որպես համադասարանցի, արդյոք չի՞ դարձել քաղաքական գործիք և Նիկոլ Փաշինյանի անվտանգությունն ապահովող՝ ՆԳ նախարարը պատասխանեց. «Սիրելիս, խնդրում եմ… Մենք զուգահեռ դասարաններից ենք եղել»
«Ճի՞շտ է, որ պարեկ տեսնելիս պետք է անհապաղ դիմել ոստիկանությանը, պարո՛ն Ղազարյան»,-լրագրողի հարցը ՆԳ նախարարի ծիծաղի պատճառը դարձավ:

«В связи с этим уже возбуждено уголовное производство и ведется следствие», – заявил глава МВД Армении Ваге Казарян, отвечая на вопрос о деле расстрела гражданина полицейским.
Министр заявил, что сотрудники патрульной службы поступили правомерно, когда открыли дверь машины Геворга Петросяна, но не ответил на вопрос, является ли правомерным обвинение патрульных о том, что водитель вёл машину беспорядочно.
Отклонив мнение, что полицию используют в политических целях, глава МВД сказал: «Полицию никогда не использовали в политических целях и никогда не будут, заверяю вас».
На вопрос журналиста, стал ли В. Казарян, как одноклассник (одноклассник премьер-министра РА Никола Пашиняна – Прим.ред.), политическим инструментом и обеспечивающим безопасность Никола Пашиняна, он ответил: «Уважаемые мои, прошу… Мы учились в параллельных классах».
«А правда, что при виде патрульных нужно срочно обратиться в полицию, г-н Казарян?» – этот вопрос журналиста рассмешил министра внутренних дел.