Հանրային խորհրդի անդամների հետ քննարկվել է երկրում ստեղծված ներքաղաքական և սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը
18:33 15/03/2023
Արայիկ Հարությունյանը մարտի 15-ին ընդունել է Հանրային խորհրդի անդամներին՝ նախագահ Արմեն Գևորգյանի գլխավորությամբ:Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
«Քննարկվել է երկրում ստեղծված ներքաղաքական և սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում, երկրի ղեկավարը պատասխանել է նաև ներկաներին հուզող հարցերին:
Հանրային խորհրդի նախագահ Արմեն Գևորգյանն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Հարությունյանին՝ կառույցին գրասենյակ տրամադրելու հարցում աջակցություն ցուցաբերելու համար: Նա նաև տեղեկացրել է, որ Խորհրդի անդամները պարբերաբար հանդիպումներ են անցկացնում բնակչության տարբեր շերտերի հետ, բացահայտում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման վերաբերյալ առաջարկություններ ներկայացնում ԱՀ նախագահի աշխատակազմին։
Արմեն Գևորգյանը հավելել է, որ Խորհուրդը հետևողական է լինելու, որպեսզի այդ խնդիրներն ստանան պատշաճ լուծում:
Հարությունյանը հավաստիացրել է, որ ըստ ամենայնի աջակցելու է Հանրային խորհրդի գործունեությանը և հույս հայտնել, որ կառույցի հետ համագործացությունը կլինի շարունակական:
Հանդիպմանը մասնակցել է հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Մասիս Մայիլյանը»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Президент Арцаха обсудил с членами Общественного совета политическую и социально-экономическую ситуацию в республике
19:18 15/03/2023
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян сегодня, 15 марта, принял членов Общественного совета по главе с председателем Арменом Геворкяном, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Согласно информации, обсуждена создавшаяся в республике политическая и социально-экономическая ситуация. Состоялся обмен мнениями, Араик Арутюнян ответил на волнующие присутствующих вопросы.
Председатель Общественного совета Армен Геворкян выразил благодарность президенту Арутюняну за содействие в вопросе предоставления офиса. Он сообщил, что члены Совета регулярно проводят встречи с разными слоями населения, выявляют существующие проблемы и представляют предложения аппарату президента Арцаха для их решения.
Армен Греворкян добавил, что Совет будет последовательным, чтобы эти проблемы были решены надлежащим образом.
Президент Арцаха Арутюнян заверил, что будет содействовать деятельности Общественного совета и выразил надежду, что сотрудничество со структурой будет постоянным.
Во встрече принял участие также посол по особым поручениям Масис Маилян.