Կողմնակից չեմ, որ առաջիկա հանդիպումը քաղաքականացվի. Պետրակովը՝ Հայաստան-Թուրքիա հանդիպման մասին
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան իմ առաջ խնդիր է դրել դուրս գալ՝ «Եվրո-2024»-ի եզրափակից փուլ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակով։
Անդրադառնալով 2024 թվականի Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի Հայաստան - Թուրքիա հանդիպմանը, մարզիչը նշեց, որ առաջին պլանում պետք է լինի սպորտն ու սպորտային հետաքրքրությունը։
«Կողմնակից չեմ, որ առաջիկա հանդիպումը քաղաքականացվի։ Ֆուտբոլիստների մեծ մասը գալիս են արտերկրից և նրանք այնտեղ են հայտնվել ոչ իրենց կամքով։ Այդ ֆուտբոլիստները գիտեն իրենց պատմությունը, ուստի ուզում եմ մեկ անգամ ևս շեշտել, որ առաջնայությունը առաջիկա խաղում լինելու է սպորտն ու ֆուտբոլը»- ընդգծեց Պետրակովը։
Նշենք, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մարտի 25-ին Երևանում կխաղա Թուրքիայի հավաքականի հետ: Հանդիպումը կկայանա Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում:

Петраков о матче между Арменией и Турцией: Предпочел бы не политизировать предстоящую игру
Федерация футбола Армении поставила перед собой задачу – выйти в финал «Евро-2024». Об этом в беседе с журналистами заявил главный тренер Сборной Армении по футболу Александр Петраков.
Обратившись к предстоящему матчу между сборными Армении и Турции, тренер отметил, что на первый план должны быть выдвинуты спорт и спортивный интерес.
«Не являюсь сторонником того, чтобы политизировать предстоящую встречу. Большинство футболистов – из-за рубежа, и они оказались там не по своей воле. Эти футболисты знают свою историю, посему хочу вновь подчеркнуть, что приоритет будет отдаваться спорту и футболу», – подчеркнул он.
Отметим, что Сборная футбола Армении 25 марта в Ереване встретится со сборной Турции. Встреча состоится на стадионе «Республиканский» имени Вазгена Саргсяна в Ереване.