Արհեստածին Ադրբեջանում փաստացիորեն չեն ընդունում ոչ միայն Արցախի, այլ նաև Հայաստանի գոյությունը. Ոսկանյան
09:52 17/03/2023
«Երեկ Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխը պաշտոնական ճառում կրկին բարբաջել է, այսպես կոչված, «Արևմտյան Ադրբեջանի» մասին, որով թշնամին «կոչում է» Հայաստանի Հանրապետությունը։
Հաականո՞ւմ եք՝ արհեստածին Ադրբեջանում փաստացիորեն չեն ընդունում ոչ միայն Արցախի, այլ նաև Հայաստանի գոյությունը, մեր հայրենիքի սրբազան հողում ապրելու և պետությւոն ունենալու մեր տարրական իրավունքը, որը մենք նվաճել ենք հազարամյակների մեր ճիգով, արյունով, քրտինքով ու մտքով։
Բոլոր պատրանքները, թե նույնիսկ մեր այս տարրական իրավունքը չճանաչող բարբարոսների հետ հնարավոր է ինչ-որ երկարաժամկետ խաղաղություն, սին են, վտանգավոր և, ըստ էության, ցեղասպանության նոր դուռ բացող։
Սին են և վտանգավոր նաև այն բոլոր «մտքերը», թե մեր փոխարեն ինչ-որ մեկը կռվելու է բարբարոսների դեմ։ Մեզ հետ կռվողներ, մեզ աջակցողներ ու օգնողներ, այո՛, կարող են լինել և կլինեն ճիշտ աշխատելու դեպքում, սակայն մեր փոխարեն ոչ ոք չի մարտնչելու հանուն Արցախի և Հայաստանի հանրապետությունների»։

В. Восканян: В называемом Азербайджаном искусственном образовании не принимают не только существование Арцаха, но и Армении
10:25 17/03/2023
«Вчера главарь варварского режима Баку в официальной речи вновь сказал чушь, о так называемом “Западном Азербайджане”, называя таким образом Республику Армению.
Понимаете, что в искусственном образовании под названием Азербайджан не принимают не только существование Арцаха, но и Армении, а также основное право жить на священной земле нашей родины и иметь государство, которое мы завоевали своими усилиями, кровью, потом и мыслью тысяч лет?
Все иллюзии, что с варварами, не признающими даже основные наши права, возможен какой-то долгосрочный мир, являются пустыми, опасными и, по сути, открывают новую дверь для совершения геноцида.
Пустыми и опасными являются также все те “мысли”, что вместо нас кто-то будет воевать против варваров. Воюющие с нами, поддерживающие и помогающие нам, да, могут быть и будут в случае правильной работы, однако вместо нас никто не будет воевать во имя Арцаха и Армении».