Հարավային Կովկասում խաղաղության միակ ճանապարհը դիվանագիտությունն է. Բլինքեն
Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցից հետո ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը իր թվիթերյան էջում գրառում է կատարել։
«Այսօր խոսել եմ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և վերահաստատել ԱՄՆ հանձնառությունը՝ օգնելու Հայաստանին ևԱդրբեջանին հասնել կայուն խաղաղության։ Հարավային Կովկասում խաղաղության միակ ճանապարհը դիվանագիտությունն է»,- գրել է նա։
Նշենք, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում Փաշինյանն ու Բլինքենը քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին վերաբերող հարցեր:

Госсекретарь США Блинкен: Дипломатия – единственный путь к миру на Южном Кавказе
Дипломатия – единственный путь к миру на Южном Кавказе. Об этом заявил госсекретарь США Энтони Блинкен.
"Сегодня я переговорил с премьер-министром Армении, чтобы подтвердить приверженность США оказанию Армении и Азербайджану содействия в достижении устойчивого мира. Дипломатия – единственный путь к миру на Южном Кавказе", – отметил Блинкен в Twitter.
Ранее в пресс-службе главы правительства РА сообщили, что премьер Армении и госсекретарь США обсудили вопросы, связанные с гуманитарным кризисом, возникшим вследствие незаконного блокирования Азербайджаном Бердзорского (Лачинского) коридора.