Ադրբեջանը կրակել է գյուղաշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
«Մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում, Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից, քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Полиция МВД Арцаха: Азербайджан открыл огонь по проводившим сельхозработы мирным жителям
«22 марта в дежурную часть Мартунинского районного отдела поступило сообщение, что около 09:30 утра жители города Чартар – Х. Арутюнян, А. Каграманян, М. Дживанян, Г. Гукасян, К. Давтян, А. Адамян и Д. Давтян – при выполнении сельскохозяйственных работ на виноградниках в местности под названием «Клазин дзор» на административной территории города Чартар, оказались мишенью открытого со стороны азербайджанских вооруженных сил огня.
С азербайджанских боевых позиций, прилегающих к виноградникам, из различных видов стрелкового оружия была открыта беспорядочная стрельба по гражданским лицам, в результате чего сельскохозяйственные работы были прекращены