Ադրբեջանը կրակել է գյուղաշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ. Արցախի ՆԳՆ
«Մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում, Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից, քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Azeri troops open fire at civilians in Artsakh
The Azerbaijani military opened fire at seven farmers in Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Wednesday morning, the country’s authorities reported.
The police said in a statement that H. Hartyunyan, A. Ghahramanyan, M. Jivanyan, G. Ghukasyan, K. Davtyan, A. Adamyan and D. Davtyan, all residents of the town of Chartar, came under Azeri gunfire while carrying out agricultural work in the vineyards in the town at around 9:30am.
The civilians were not hurt in the incident, but the agricultural work had to be suspended.
The Artsakh authorities said they informed the Russian peacekeeping forces about the Azerbaijani shooting.