Աղավնաձորի շուկայում ծանր մարմնական վնասվածք պատճառած երիտասարդը կալանավորվել է
Մարտի 11-ին «Եղեգնաձոր» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժին հաղորդում էր ստացվել, որ կտրած-ծակած վերքերով  բուժօգնության է տեղափոխվել  Գետափ գյուղի 32-ամյա մի բնակիչ։
Ոստիկանությունից, իրավապահները ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզել են, որ ժամը 16.20-ի սահմաններում Աղավնաձորի շուկայի տարածքում կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանություն էր եղել։
Այդ ընթացքում էլ մայրաքաղաքում բնակվող 26-ամյա երիտասարդը տուժածին կտրող-ծակող գործիքով մարմնական վնասվածքներ էր պատճառել ու հեռացել դեպքի վայրից։ Նրա նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդում։ 26-ամյա երևանցին հայտնաբերվել ու կալանավորվել է։ Հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են։

Задержан житель Еревана, нанесший тяжкие телесные повреждения на рынке Агавнадзора
11 марта из Медцентра «Ехегнадзор» в отделение полиции Ехегнадзора поступило сообщение о том, что с колото-резаной раной к ним за медпомощью обратился 32-летний житель села Гетап.
Из Полиции, сотрудники правоохранительных органов, предприняв оперативно-розыскные мероприятия, установили, что коло 16:20 на территории рынка Агавнадзор произошла перепалка вокруг бытовых вопросов.
В ходе этого 26-летний житель столицы нанес пострадавшему телесные повреждения и скрылся с места происшествия.
В его отношении возбуждено уголовное преследование. 26-летний житель Еревана был найден и арестован.