Բոլորս էլ գիտենք՝ այս ինչ խաղ է մեզ համար ու ամեն ինչ լավ կլինի. Վարազդատ Հարոյան
«Հոգեբանական տեսանկյունից շատ լավ վիճակում եմ, ֆիզիկապես՝ առավել ևս։ Ամեն ինչ լավ է»,- ՈՒԵՖԱ Եվրո-2024-ի որակավորման խմբային փուլի Հայաստան-Թուրքիա Երևանում վաղը կայանալիք հանդիպումից առաջ նախախաղային մամուլի ասուլիսում ասաց թիմի ավագ Վարազդատ Հարոյանը։
Նրա խոսքով, թիմն ընդհանուր շատ լավ մարզական վիճակում է գտնվում։
Հարոյանի գնահատմամբ, Թուրքիայի հավաքականը լավ թիմ է, ունի որակյալ ֆուտբոլիստներ, շատերը խաղում են թոփ լիգաներում։
«Ուսումնասիրել ենք, գիտենք թույլ և ուժեղ կողմերը, կփորձենք փակել ուժեղ կողմերը, օգտագործել թույլ կողմերը։
Հուսով են՝ կստացվի։ Շատ լավ ենք տրամադրված, բոլորս էլ գիտենք՝ այս ինչ խաղ է մեզ համար ու ամեն ինչ լավ կլինի»,- ասաց Վ.Հարոյանը։
Նա նշեց, որ Հենրիխ Մխիթարյանի ներկայությունը միանշանակ կհեշտացներ իրենց գործը, նա մեծ պրոֆեսիոնալ է, մեծ ֆուտբոլիստ. «Բայց ունենք այն, ինչ ունենք։ Կպատրաստվենք այս խաղին այն ֆուտբոլիսներով, որ ունենք»։
Հիշեցնենք, որ Հանդիպումը կկայանա Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում, մեկնարկի Երևանի ժամանակով 21:00-ին:

Вараздат Ароян – о матче Армения-Турция: Мы знаем, что это за игра для нас, все будет хорошо
Капитан сборной Армении по футболу и защитник казахстанской «Астаны» Вараздат Ароян на предматчевой пресс-конференции 24 марта рассказал о настрое перед матчем с командой Турции.
25 марта, в 21:00, в Ереване состоится матч группового этапа квалификации Евро-2024 Армения - Турция.
«Я в очень хорошем состоянии с психологической точки зрения. Подписал новый контракт с «Астаной». Очень рад. С психологической точки зрения проблем у меня нет, с физической – тем более. Все хорошо. Что касается команды, если не считать незначительные травмы, то она находится в очень хорошей спортивной форме», – сказал Ароян.
По его оценке, у Турции – хорошая команда с высококвалифицированными игроками, многие из которых играют в ведущих лигах.
«Мы изучили соперника, знаем слабые и сильные стороны. Мы попытаемся закрыть сильные стороны и использовать слабые.
Надеемся, получится. Мы все очень хорошо настроены на этот матч. Мы знаем, что это за матч для нас, и все будет хорошо», – сказал футболист.
«Конечно, отсутствие Мхитаряна скажется негативно. Мхитарян – большой профессионал, ведущий футболист. Его присутствие, однозначно, очень облегчило бы нам дело. Но имеем то, что имеем. Мхитарян – наш друг, мы все уважаем его решение», – отметил Вараздат Ароян.