««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Արցախում այս օրերին գերակտիվացել է Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը:
Վերջինս պարբերաբար հանդիպումներ է ունենում Արցախի քաղաքական տարբեր ուժերի հետ, նրանց հետ տարբեր հարցերով բանակցություններ է անցկացնում, անգամ դպրոցներ է այցելում, ուսուցիչների հետ հանդիպում, թեև շատ դեպքերում մերժումներ է ստանում. քաղաքական շատ ուժեր չեն ցանկանում նրա հետ հանդիպել, քանի որ Արցախում վերջինս համարվում է Նիկոլ Փաշինյանի մարդը:
Ավելին՝ տեղեկացանք, որ վերջերս անգամ դպրոցներից մեկում է միջադեպ եղել: Բաբայանը գնացել է, որպեսզի հանդիպի ուսուցիչների հետ, սակայն կտրուկ մերժել են նրան, չեն ցանկացել հանդիպել նրա հետ:
Արցախցիների մոտ տպավորություն է, որ Բաբայանը ընտրությունների է նախապատրաստվում, իր համար այսպիսով ընտրազանգված է փորձում հավաքել, անգամ տարբեր բնակավայրերում երեք ամիս ժամկետով գրասենյակներ է վարձակալել, որոնք իր համար շտաբ են ծառայում:
Թե ինչու է Բաբայանը ընտրությունների հույսեր փայփայում, անհասկանալի է, բայց այն, որ վերջինս հատկապես պատերազմից հետո անցանկալի անձ է այնտեղ, փաստ է»։

«Жоховурд»:Почему активизировался Самвел Бабаян?
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в последние дни бывший командующий Армией обороны Арцаха Самвел Бабаян активизировался в Арцахе.
«Он проводит постоянные встречи с различными политическими силами Арцаха, ведет переговоры по разным вопросам, даже посещает школы и встречается с учителями, хотя в большинстве случаев получает отказ: многие политические силы не хотят встречаться с ним, поскольку в Арцахе последнего считают человеком Никола Пашиняна.
Более того, нам сообщили, что недавно в одной из школ произошел инцидент: Бабаян пришёл, чтобы встретиться с учителями, но ему резко отказали, не захотели встречаться с ним.
У арцахцев создалось впечатление, что Бабаян готовится к выборам, пытается таким образом набрать электорат, он даже арендовал на три месяца офисы в разных населенных пунктах, которые служат для него штабами.
Почему Бабаян питает надежды на выборы, непонятно, но факт, что он там нежелательная персона, особенно после войны», - пишет газета.