Վիգեն Սարգսյանի խափանման միջոցի դեմ ներկայացված բողոքը մերժվել է
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանի խափանման միջոցի դեմ ներկայացված բողոքը: Այս մասին հայտնում են ԲԴԽ-ից։
Վ. Սարգսյանին կալանավորելու վերաբերյալ կայացված դատական ակտը թողնվել է անփոփոխ:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա փետրվարին Գլխավոր դատախազությունը տարածել էր հաղորդագրություն, ըստ որի՝ պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանձնարարությամբ բնակարաններ են հատկացվել համակարգի զինծառայող չհանդիսացող, հաշվառման մեջ չգտնվող, ցուցակներում ուշ ընդգրկված 29 անձանց, հարուցվել է քրեական հետապնդում։
Նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան, որը բավարարվել էր։
«Հրապարակե՛ք բնակարաններ ստացածների ցանկն` յուրաքանչյուրի մարտական ուղին և վաստակը նշելով, և նրանց ցանկը, որոնց իրավունքները հսկող դատախազի կարծիքով խախտվել են: Նողկալի է»,-քրեական հետապնդում հարուցելուն այսպես էր արձագանքել Վ. Սարգսյանը։

Суд отклонил жалобу защиты на арест экс-министра обороны Вигена Саркисяна
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил жалобу защиты на меру пресечения в отношении бывшего министра обороны РА Вигена Саркисяна. Об этом сообщают из ВСС.
Вынесенный приговор суда оставлен без изменений.
Напомним, что в феврале с.г. Генпрокуратура Армении распространила сообщение, согласно которому, бывший министр обороны Армении Виген Саркисян поручил предоставить квартиры 26 военнослужащим, не находящимся на учете или включенным в списки позже, а также 3 лицам, не являющимся военнослужащими системы Минобороны, возбуждено уголовное дело.
Представлено ходатайство об избрании меры пресечения в отношении обвиняемого Вигена Саркисяна в виде ареста.