«Ժողովուրդ». Ինչ էր անում ռուսաստանաբնակ հայ օլիգարխը խորհրդարանում
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ երեկ առավոտյան խորհրդարան է եկել ռուսաստանաբնակ հայ օլիգարխ Ռուբեն Գրիգորյանը՝ Ռուբեն Ցոլակիչը, որը նաև Մոսկվայի հայկական և ժողովուրդների մշակույթների թանգարանի հիմնադիրն է:
Թե որն էր նրա՝ ԱԺ գալու պատճառը, «Ժողովուրդ»-ին հաջողվեց պարզել. վերջինս ԱԺ-ում հանդիպել է ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի հետ:
Մեր տեղեկություններով՝ Հակոբյանի և Գրիգորյանի հանդիպումը բավականին երկար է տևել: Հանդիպումից անմիջապես հետո Ռուբեն Գրիգորյանը հեռացել է խորհրդարանից, այլ հանդիպումների չի մասնակցել»։

«Жоховурд»: Что делал в Национальном Собрании армянский олигарх из Москвы?
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера утром в Национальное Собрание пришел проживающий в России армянский олигарх Рубен Григорян – Рубен Цолакович – основатель Армянского музей Москвы и культуры наций.
«Нам удалось выяснить причину его прихода в Национальное Собрание: последний встречался с депутатом фракции «Гражданский договор Вагаршаком Акопяном.
По нашим сведениям, встреча Акопяна и Григоряна длилась довольно долго. Сразу после встречи Рубен Григорян покинул парламент, в других встречах не участвовал», - пишет газета.