«Դադարեցրե՛ք Արցախի շրջափակումը». հայ երկրպագուների ակցիան` Շվեդիա-Ադրբեջան խաղի ժամանակ
Եվրո-2024-ի ընտրական փուլում նախօրեին Շվեդիան սեփական հարկի տակ 5-0 հաշվով հաղթել է Ադրբեջանի  հավաքականին։
Հանդիպման ժամանակ մարզադաշտում Հայաստանի ու Արցախի Հանրապետությունների դրոշներն են ծածանվել ու պաստառ՝ «Դադարեցրե՛ք Արցախի շրջափակումը» գրությամբ։
«Շվեդիայում հայ երիտասարդները  Շվեդիա-Ադրբեջան հանդիպման ժամանակ  Արցախի դրոշներով ու պաստառով բողոքի ակցիա են արել։ Պաստառի վրա գրված է եղել, որ ահաբեկիչ ադրբեջանցիները  կասեցնեն Արցախի անօրինական շրջափակումը»,- գրել է ՀՅԴ երիտասարդական գրասենյակը։

Прекратите блокаду Арцаха! Акция армянских болельщиков – на матче Швеция-Азербайджан
Швеция дома разгромила Азербайджан в матче второго тура отборочного турнира чемпионата Европы-2024 — 5:0.
Во время матча на стадионе в Стокгольме развевались флаги Республики Армения и Республики Арцах (НКР), был развернут баннер с надписью «Прекратите блокаду Арцаха!».
«Армянская молодежь в Швеции во время матча Швеция-Азербайджан провела акцию с флагами Арцаха, развернули и баннер. На нем было требование – чтобы террористы-азербайджанцы прекратили незаконную блокаду Арцаха», – сообщает молодежный офис АРФ «Дашнакцутюн».