Վլադիմիր Գասպարյան.  Բացարձակապես չեմ ընդունում ներկայացված մեղադրանքը
«Բացարձակապես չեմ ընդունում ներկայացված մեղադրանքը»,-ի պատասխան նախագահող դատավոր Վարդգես Սարգսյան հարցի՝ Հակակոռուպցիոն դատարանում  հայտարարեց ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը։
Նա նշեց՝ վիրավորված է։
«Մի կերպար կա, որը նստած է ԱՄՆ-ում, վարկաբեկում է բոլորին այս երկրում։ Դա Վարդան Ղուկասյան երևույթն է, որը նախկինում եղել է մեր աշխատողը, որին  վռնդել եմ արվամոլության համար իր աշխատասենյակում։ Նրա արած հայտարարությունների քողի վրա հարուցվել է այս քրեական գործը»,-նշեց Գասպարյանը։
Նա ասաց՝ չի մեղադրում գործ հարուցողներին, քանի որ նման հայտարարություններ անող անձը սպառնում է, եթե դա չանեն ապա, կմտնի նրանց ընտանիքներ։
«Սա դրա արդյունքն է։ Չեմ ընդունում մեղադրանքը»,-ասաց նա։
Ավելի վաղ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտարարել էր, որ քննվող բազմադրվագ քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ հիմնավորվել է, որ Վլադիմիր Գասպարյանը, 2000-2018 թվականների ընթացքում զբաղեցնելով պետական ծառայության տարբեր պաշտոններ, չարաշահել է պաշտոնեական լիազորությունները, կատարել պաշտոնեական կեղծիք, առանձնապես խոշոր չափերով վատնում, ինչպես նաև զբաղվել կոռուպցիոն բնույթի այլ հանցավոր գործունեությամբ:
Ըստկոմիտեի, արդյունքում Վ. Գասպարյանը հանցավոր ճանապարհով ձեռք է բերել իր և ընտանիքի անդամների օրինական եկամուտները շեշտակի գերազանցող գույք, մասնավորապես` թանկարժեք տներ և տրանսպորտային միջոցներ, որոնց հանցավոր ծագումը թաքցնելու նպատակով տարբեր եղանակներով, այդ թվում` իր հետ փոխկապակցված անձանց անվամբ գրանցելու միջոցով օրինականացրել է դրանք։  Այդ կերպ Վ. Գասպարյանն օրինականացրել (լվացել) է հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով՝ ընդհանուր 2.116.040.804 ՀՀ դրամի գույք:

Владимир Гаспарян: Категорически не принимаю выдвинутое обвинение
«Категорически не принимаю выдвинутое обвинение», – заявил бывший начальник полиции Армении Владимир Гаспарян в ответ на вопрос председательствующего судьи Вардгеса Саркисяна в Антиконституционном суде.
Он отметил, что оскорблен.
«Есть один человек, который сидит в США, и оттуда дискредитирует всех в этой стране. Это Вардан Гукасян, который в прошлом был нашим сотрудником, но я уволил его за гомосексуальные наклонности. И на основании его заявлений было возбуждено это уголовное дело», – отметил В. Гаспарян.
Он отметил, не обвиняет тех, кто возбудил дело, поскольку выступающих с подобными заявлениями человек угрожает, если они этого не сделают, то он вмешается и в их семьи.
«Вот и результат. Не принимаю обвинения», – отметил он.
Ранее Антикоррупционный комитет заявил, что на основании совокупности достаточных доказательств, полученных в ходе предварительного следствия, обосновано, что Владимир Гаспарян, занимая различные государственные должности с 2000 по 2018 годы, злоупотреблял своими должностными полномочиями, совершил служебный подлог, хищение в особо крупных размерах, а также занимался другой преступной деятельностью коррупционного характера.