«Ժողովուրդ». Ինչու է նախկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը գնացել ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե
««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ Երևանի նախկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը գնացել է ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե: «Ժողովուրդ» օրաթերթն իր աղբյուրներից տեղեկացավ, որ մարտի 21-ին, երբ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեն մտավ Երևանի քաղաքապետարան ու ձերբակալեց քաղաապետարանի պաշտոնյաներին, նրանց հետ կոմիտե է շտապել նաև մի քանի օր առաջ պաշտոնից ազատված Երևանի նախկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը:
Մեզ հասած բացառիկ տեղեկությունների համաձայն՝ նրան նախաքննական մարմինը չի կանչել, այլ Սարգսյանն ինքն է գնացել ձերբակալվածների կողքին լինելու նպատակով և զարմացել, թե այս ինչ է կատարվում, ինչու են իր նախկին գործընկերներին զանգվածաբար բերման ենթարկել:
Այս տեղեկությունը «Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց պարզել նախկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանից, որն ի պատասխան ասաց. «Ես բոլոր իմ գործընկերների համար էլ անհանգստանում եմ»: Ըստ էության, նա ո՛չ հերքեց, ո՛չ էլ հաստատեց մեր ունեցած տեղեկությունը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 21-ին կոմիտեն հայտնեց, որ քննվող չարաշահումների գործով Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ձերբակալել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Սեյրան Մեջլումյանին, որը 2 օր առաջ է դիմում գրել և ազատվել աշխատանքից, և Ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության պետի ԺՊ Դավիթ Դալլաքյանին»։

«Жоховурд»: Почему бывший мэр Еревана Грачья Саркисян решил пойти в Антикоррупционный комитет?
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший мэр Еревана Грачья Саркисян побывал в Антикоррупционном комитете. Как передают источники издания, 21 марта, когда сотрудники Антикоррупционного комитета пришли в мэрию Еревана и задержали чиновников мэрии, вместе с ними поспешил в комитет также Грачья Саркисян, несколько дней назад подавший в отставку с поста мэра.
По сведениям издания, орган предварительного следствия не вызывал его, Грачья Саркисян сам пошел туда, чтобы быть рядом с задержанными, и был удивлен, что происходит, почему его бывших коллег подвергли массовому приводу.
Издание попыталось уточнить эту информацию у бывшего мэра, который заявил в ответ: «Я беспокоюсь за всех своих коллег». По сути, он не опроверг и не подтвердил эту информацию.
Напомним, что 21 марта Антикоррупционный комитет сообщил о том, что в рамках расследуемого уголовного дела о злоупотреблениях задержаны бывший руководитель аппарата мэрии Еревана Сейран Меджлумян, который 2 дня назад написал заявление и уволился с работы, и и.о. начальника управления архитектуры и градостроительства Давид Даллакян.