ԱԺ պատգամավոր Մհեր Սահակյանի պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը տեղեկացնում է.
«Ռենտգեն հետազոտությամբ Մհեր Սահակյանի մոտ ախտորոշվել է աջ ձեռքի կոտրվածք (առանց տեղաշարժի): Այդ հանգամանքն ամբողջությամբ ու վերջնականապես հերքում է նախաքննության մարմնի նախնական վարկածն այն մասին, որ հարվածը հասցվել է ինչ-որ առարկայով»։
Հիշեցնենք, որ երեկ ԱԺ-ում տեղի ունեցած քաշքշուկն ավարտվել էր նրանով, որ ընդդիմադիր պատգամավորը հարվածել էր ՔՊ-ական Վ. Վարդանյանի դեմքին։ Վերջինս դիմել էր «Նաիրի» ԲԿ, իսկ ընդդիմադիր պատգամավորը ձերբակալված է։
ՔԿ-ից հայտնել էին, որ մարտի 31-ին՝ ժամը 11:15-ի սահմաններում, ՀՀ Ազգային ժողովի 3-րդ հարկի թիվ 314 նիստերի դահլիճում պատգամավորների մասնակցությամբ կազմակերպված փակ աշխատանքային քննարկման ընթացքում «Հայաստան դաշինք» խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանը անհիմն դիտողություն է կատարել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանին՝ բարձր տոնով խոսելու համար, ապա մոտեցել և աջ ձեռքում գտնվող ինչ-որ առարկայով մեկ անգամ հարվածել է Վ. Վարդանյանի ձախ հոնքին, որի արդյունքում վերջինս վայր է ընկել։

У Мгера Саакяна диагностирован перелом правой руки
Адвокат депутата парламента от фракции «Армения» Мгера Саакяна – Рубен Меликян – на своей странице в Facebook написал:
«После рентгеновского обследования у Мгера Саакяна диагностирован перелом правой руки (без смещения). Это обстоятельство полностью и окончательно опровергает предварительную версию следственного органа о том, что удар был нанесен каким-то предметом».
Напомним, вчерашняя потасовка в НС завершилась тем, что оппозиционный депутат ударил в лицо депутату от правящей фракции «Гражданский договор» Владимиру Варданяну. Последний обратился в МЦ «Наири», а оппозиционный депутат задержан.
Из СК Армении сообщили, что 31 марта 2023г. из Национального Собрания РА в полицию МВД РА поступил сигнал, а затем и от депутата НС РА поступило сообщение о том, что 31 марта 2023г., около 11:15, в ходе закрытого рабочего обсуждения с участием депутатов, организованного в зале заседаний НС 314 на 3-м этаже, депутат от парламентской фракции блока «Армения» Мгер Саакян сделал необоснованное замечание депутату НС РА Владимиру Варданяну – за повышенный тон, затем подошел и каким-то  предметом в правой руке нанес один удар В.Варданяну в левую бровь, в результате чего последний упал.