Ապրիլի 3-ին, ժամը 12:35-ին Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Նորապատ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա արգելափակված քաղաքացի․անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Նորապատ-Արմավիր ավտոճանապարհի 1-ին կմ-ին բախվել են «Opel» (վարորդ՝ Ա․ Հ․) և «BMW» (վարորդ՝ Ա.Ն․) մակնիշների ավտոմեքենաները:
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ Ա․Ն․-ն տեղի ուժերով դուրս է բերվել ավտոմեքենայից։ Տուժածը հոսպիտալացվել է Արմավիրի ԲԿ, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության։

ДТП на автодороге Норапат-Армавир: есть пострадавший
3 апреля в 12:35 в Национальный центр кризисного управления по Армавирской области поступило сообщение о том, что близ села Норапат произошло ДТП: гражданин заблокирован в автомобиле, необходима помощь спасателей.
На место происшествия выехали два боевых расчета пожарно-спасательного отряда спасательного областного управления СС МВД.
Выяснилось, что на 1 км автодороги Норапат-Армавир столкнулись автомобили марок «Opel» (водитель А.Г.) и «BMW» (водитель – А.Н.).
До прибытия спасателей на место происшествия А.Н. был выведен местными силами из автомобиля.
Пострадавший госпитализирован в Медцентр Армавира, где врачи оценили его состояние здоровья как средней тяжести.