«Հրապարակ». Խնդիրը տեսարան ապահովելն է եղել. Փաշինյանն է հանձնարարել որ մեծ շոու ստանան
«Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների հանձնաժողովում ՔՊ-ականների երեկվա պահվածքը, մեր տեղեկություններով, հրահանգվել է անձամբ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից։ Վարչապետն է հանձնարարել, որ հնարավորինս մեծ թվով ՔՊ-ական պատգամավորներ մասնակցեն նիստին և թեկուզ սադրանքների գնով` մեծ շոու ստանան, որը հանրությանը մի քանի օր էլ կշեղի սահմանային իրավիճակից, մասնավորապես Տեղ գյուղում ադրբեջանցիների առաջխաղացման փաստից։
Որքան էլ զարմանալի է, բայց ՔՊ-ական պատգամավորներից մեկը, որի անունը, հասկանալի պատճառներով, չենք հրապարակում, երեկ մեր լրագրողի հետ մասնավոր զրույցում տարակուսել է գործընկերների պահվածքից, երբ 20-30 հոգով հարձակվել էին ընդդիմության ՄԻՊ թեկնածու Էդգար Ղազարյանի վրա, ու խոստովանել է, որ խնդիրը տեսարան ապահովելն է։ «Շոուի կարիք կա»,- ասել է նա»։

«Грапарак»: Необходимо было обеспечить зрелище в парламенте, Пашинян поручил устроить большое шоу
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что вчерашнее поведение депутатов фракции «Гражданский договор» на заседании постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам – результат указания лично Никола Пашиняна.
Премьер-министр поручил, чтобы как можно больше депутатов «Гражданского договора» присутствовали на заседании и даже ценой провокаций устроили большое шоу, которое несколько дней отвлечет внимание части общества от ситуации на границе, в частности от продвижения азербайджанцев в селе Тех.
«Как ни странно, но один из депутатов «Гражданского договора», имя которого по понятным причинам, мы не называем, вчера в частной беседе с нашим корреспондентом выразил недоумение поведением коллег, когда 20-30 человек набросились на кандидата в омбудсмены Эдгара Казаряна от оппозиции. Он признался, что была поставлена задача обеспечить зрелище. ″Была необходимость в шоу″», - сказал он», - пишет газета.