«Կազբեգի-Վերին Լարս» անցակետ. Նոր կանոններ միջազգային փոխադրողների համար
Միջազգային փոխադրամիջոցների տեղաշարժը Վերին Լարսի սահմանային անցակետում փոխվում է: Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է ցամաքային տրանսպորտի գործակալությունը, որի համաձայն՝ սահմանին անցուղու փոփոխությունը կգործի մինչև մայիսի 23-ը:
Գործակալության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ փոփոխությունն իրականացվում է ՌԴ տրանսպորտի նախարարության տրամադրած տեղեկատվության հիման վրա։
«Մարտի 13-ից մայիսի 23-ը Կազբեգի/Դարիալի սահմանային անցակետում, հաղորդակցությունների փոխարինման և ճանապարհային երթևեկության կանոնների փոփոխության պատճառով, միջազգային ավտոմոբիլային տրանսպորտով տրանսպորտային միջոցների մաքսակետերը կգործեն հակադարձ ռեժիմով։ Սահմանային անցման գոտիների թիվը 11-ից կկրճատվի 6-ի»,- ասված է հաղորդագրությունում:

КПП «Казбеги – Верхний Ларс»: новые правила для международных перевозчиков
Меняется движение международных перевозчиков на ТПП «Верхний Ларс». Об этом сообщает Агентство наземного транспорта, согласно заявлению которого, изменение пропуска на границе будет действовать до 23 мая, передает jnews.ge.
Согласно распространенному агентством заявлению, изменение вводится на основании информации, предоставленной Министерством транспорта Российской Федерации.
«С 13 марта по 23 мая на погранично-пропускном пункте Казбеги/Дарьял, в связи с заменой коммуникаций и изменением правил дорожного движения, таможенно-пропускные пункты для транспортных средств, осуществляющих международные автомобильные перевозки, будут работать в реверсивном режиме. Количество полос при пересечении границы будет сокращено с 11 до 6», — говорится в заявлении.