ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի այցը Երևանի կոնյակի գործարան
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը  ս.թ. ապրիլի 4-ին այցելեց Երևանի կոնյակի գործարան: Ըստ նախատեսված ծրագրի՝  նախագահն Երևանի կոնյակի գործարանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արա Գրիգորյանի ուղեկցությամբ այցելեց Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարան, որտեղ ծանոթացավ ARARAT հայկական կոնյակի պատմությանը,  բացահայտեց կոնյակի ստեղծման նրբություններն  ու նրա ժամանակակից եզրերը:
«Վահագն Խաչատուրյանը կանգ առավ թանգարանի նախագահական սրահում, որտեղ մասնակցեց իր անվանական տակառի հիմնադրման արարողությանը:
Նախագահ Խաչատուրյանն եղավ նաև Երևանի կոնյակի գործարանի գանձարանում, որտեղ պահվում է ARARAT կոնյակների բացառիկ հավաքածուն՝ նախորդ դարասկզբի առաջին նմուշներից մինչ մեր օրեր:
Նախագահն իր ստորագրությունը թողեց գործարանի հուշագրքում»,-մանրամասնում են Երևանի կոնյակի գործարանից։

Визит президента Армении на Ереванский коньячный завод
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян 4-го апреля 2023 года посетил Ереванский коньячный завод. Согласно предусмотренной программе президент в сопровождении председателя Совета директоров Ереванского коньячного завода Ара Григоряна посетил Музей ARARAT Ереванского коньячного завода, где ознакомился с историей, раскрыл тонкости создания, а также современные грани легендарного армянского коньяка ARARAT.
Согласно релизу, в президентском зале Музея Ваагн Хачатурян принял участия в церемонии открытия именной бочки.
Президент Ваагн Хачатурян также побывал в сокровищнице Ереванского коньячного завода, где хранится уникальная коллекция коньяков ARARAT – от первых образцов начала прошлого века до наших дней.