«Հրապարակ». ՔՊ խմբակցության մի թևը որոշել է ԱԺ նախագահի դեմ գործընթաց գեներացնել
Չնայած նախօրեին ՔՊ վարչության նիստում ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի վարքն ու բարքը քննարկման առարկա չի դարձել, բնականաբար, խոսք չի գնացել նաև Սիմոնյանին ԱԺ նախագահի պաշտոնից հետ կանչելու մասին, որի վերաբերյալ կոչով էր հանդես եկել նաև առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, սակայն ՔՊ խմբակցության մի թևը որոշել է ԱԺ նախագահի դեմ գործընթաց գեներացնել, որը կյանքի են կոչում ինչպես ֆեյսբուքյան ստատուսների ու ֆեյքերի միջոցով, այնպես էլ՝ հրապարակային հարցազրույցներով։
Դիցուք, տերպետրոսյանական շրջանի գործիչ Վիգեն Խաչատրյանը հայտարարել է, թե արժե ԱԺ նախագահի հարցը քննարկել, Անդրանիկ Քոչարյանն էլ գրեթե նույնն է կրկնել. «Տեր-Պետրոսյանը տեսակետ է ասել։ Հարգելով Տեր-Պետրոսյանի տեսակետը՝ այնուամենայնիվ, դա ուսումնասիրման կարիք ունի։ Դա պետք է քննության առարկա լինի»։
Մեր տեղեկություններով, Ալեն Սիմոնյանի դեմ գործընթացն իր ձեռքն է վերցրել և փորձում է առաջ մղել ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, որին հենց Ալեն Սիմոնյանն է հեղափոխությունից հետո բերել ՔՊ։ Ինչպես հայտնի ասացվածքն է ասում՝ օձը տաքացնողին է կծում։ ՔՊ մեր աղբյուրներն ասում են, որ Կոնջորյանն ինքն է հավակնում ԱԺ նախագահի պաշտոնին»։

«Грапарак»: В «Гражданском договоре» генерируется процесс против спикера парламента
Несмотря на то, что поведение и нравы спикера парламента Алена Симоняна не обсуждались на состоявшемся накануне заседании правления «Гражданского договора», естественно, не было также речи об отзыве Алена Симоняна с поста председателя НС, о чем ранее заявил первый президент Армении Левон Тер-Петросян, однако одна из групп «Гражданского договора» решила генерировать процесс против спикера парламента, пишет газета «Грапарак».
«Этот процесс реализуется как посредством фейков и фейковых статусов в Facebook, так и публичных интервью. В частности, один из деятелей терперосяновского периода – Виген Хачатрян заявил, что стоит обсудить вопрос председателя НС, почти то же самое повторил Андраник Кочарян. ″Тер-Петросян высказал точку зрения, тем не менее, это нуждается в изучении, это должно стать предметом рассмотрения″.
По нашим сведениям, процесс против Алена Симоняна взял в свои руки и пытается продвигать руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян, которого именно Ален Симонян после революции привел в «Гражданский договор». Как говорится, змея кусает пригревшего. Наши источники в «Гражданском договоре» передают, что Конджоян претендует на пост спикера парламента», - пишет газета.