«Ժողովուրդ». Հայաստանի իշխանությունների կողմից որևէ հայտարարություն չկա ադրբեջանցիների նոր սանձարձակ ու սադրիչ քայլերին
09:12 06/04/2023
<ՀՀ իշխանությունները երեկ ամբողջ օրը որևէ կերպ չեն անդրադարձել ադրբեջանցիների կողմից դրսևորված նոր սանձարձակ ու սադրիչ քայլերին։ Մասնավորապես, երեկ 27 քաղաքացիական անձինք ռուսական խաղաղապահների ուղեկցությամբ Գորիս քաղաքից ուղևորվում էին Ստեփանակերտ, սակայն Գորիս-Ստեփանակերտ ճանապարհի արգելափակված հատվածում ադրբեջանցիները արգելափակել էին քաղաքացիական անձանց տեղափոխող մեքենաները։
Ընդ որում, Արցախի պաշտոնյաների հավաստմամբ, ադրբեջանցիները ներխուժել են մեքենաներից մեկը, որի հետևանքով քաղաքացիական անձանցից 4-ի ինքնազգացողությունը վատացել է, նրանցից 3-ը ուշաթափվել են։ Չնայած տեղի ունեցածին՝ Հայաստանի իշխանությունների կողմից որևէ հայտարարություն չկա: Նախորդ անգամներում այսպիսի դեպքերում գոնե հայտարարություն էր տարածում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը, սակայն այս անգամ նրանք էլ են լուռ:
Նույնիսկ ՔՊ-ի կողմից առաջադրված ՄԻՊ-ի թեկնածուն է լռում: Սյս ամենին զուգահեռ՝ վերջին օրերին ՔՊ-ն շոուներ է կազմակերպում ԱԺ-ում, որոնք արվում են հենց Նիկոլ Փաշինյանի հրամանով և նպատակ ունեն շեղել հանրության ուշադրությունը նոր գործընթացներից, որոնք սպառնում են Հայաստանին և Արցախին»։

«Жоховурд»: Власти Армении не отреагировали на новые разнузданное и провокационные шаги азербайджанцев
Газета «Жоховурд» пишет, что власти Армении вчера весь день не отреагировали каким-либо образом на новые разнузданные и провокационные действия азербайджанцев.
«В частности, вчера 27 гражданских лиц в сопровождении российских миротворцев направлялись из Гориса в Степанакерт, однако на заблокированном участке дороги Горис-Степанакерт азербайджанцы перекрыли проезд машин российских миротворческих сил, перевозящих гражданских лиц.
Причем, как заверяют официальные лица Арцаха, азербайджанцы ворвались в одну из ожидающих машин, в результате чего у 4 граждан ухудшилось самочувствие, трое из них упали в обморок. Несмотря на произошедшее, нет никакого заявления со стороны властей Армении. Раньше во время таких инцидентов хоть министерство иностранных дел выступало с заявлением, однако в этот раз МИД молчит.
Даже выдвинутый «Гражданским договором» кандидат в омбудсмены молчит. Параллельно со всем этим, «Гражданский договор» устраивает шоу в парламенте, которые организуются по прямому указанию Никола Пашиняна и преследуют цель отвлечь внимание общества от новых процессов, которые угрожают Армении и Арцаху», - пишет газета.