Երևանում և մարզերում կկայանա մուլտիպլիկացիոն և անիմացիոն կինոյի շաբաթ
Մայիսի 8-15-ը Հայաստանի կինոգործիչների միությունը՝ Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ, Հայ կինոյի 100-ամյա հոբելյանի միջոցառումների ծրագրով իրականացնելու է մուլտիպլիկացիոն և անիմացիոն կինոյի շաբաթ Երևանում և մարզերում:
Հայաստանի Կինոգործիչների միությունից հայտնում են, որ շաբաթի բացումը տեղի կունենա մայիսի 8-ին, Երևանում, Կինոյի տանը, իսկ մինչև մայիսի 15-ը մուլտիպլիկացիոն և անիմացիոն ֆիլմերի հեղինակները՝ ռեժիսորներ, նկարիչներ, նաև կինոգետներ և կինոյի մարդիկ, կլինեն ԳՈՐԻՍՈՒՄ, ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ, ՍՏԵՓԱՆԱՎԱՆՈՒՄ, կհանդիպեն տեղի դպրոցականների հետ, կդիտեն ֆիլմեր, կխոսեն անիմացիոն ֆիլմերի և մուլտֆիլմերի ստեղծմանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Դպրոցականները հնարավորություն կունենան նաև ստանալու  կրթական բացիկներ, որոնք կպատմեն տարբեր տարիներին «Հայֆիլմ» կինոստուդիայում նկարահանված մուլտֆիլմերի և ռեժիսորների՝ Լև Ատամանյանի, Վալենտին Պոդպոմոգովի և մյուսների մասին...

В Ереване и областях состоится неделя мультипликационного и анимационного кино
С 8 по 15 мая Союз кинодеятелей Армении при поддержке министерства образования, науки, культуры и спорта РА, по программе мероприятий к 100-летию юбилея армянского кино, проведет неделю мультипликационного и анимационного кино в Ереване и областях РА.
Из Союза кинодеятелей РА сообщают, что открытие недели состоится 8 мая в Ереване – в доме Кино, а до 15 мая авторы мультипликационного и анимационного кино – режиссеры, художники, а также киноведы и люди кино, посетят Горис, Гюмри, Степанаван.
Состоятся встречи со школьниками, состоятся показы фильмов, обсуждения вокруг вопросов, связанных с анимационными фильмами и созданием мультфильмов.