Warner Bros.-ը Հարի Փոթերի մասին նոր սերիալ է պատրաստում
Warner Bros. Discovery-ին բանակցություններ է վարում HBO Max-ի համար Հարի Փոթերի մասին նոր 7 սեզոնանոց հեռուստատեսային ադապտացիայի պատրաստման շուրջ, որտեղ նկարահանվելու են նոր դերասաններ։ Սերիալի յուրաքանչյուր սեզոն հիմնված կլինի Ջոան  Ռոուլինգի  Հարի Փոթերի մասին յոթ գրքերից մեկի վրա։
Եվրանյուզը գրում է, որ բանակցությունները նախնական փուլում են, և դեռևս ոչ մի նորություն չկա այն մասին, թե Ռոուլինգը համաձայնե՞լ է մասնակցել նախագծին։ Հաղորդվում է, որ հեղինակի ներկայությունը անհրաժեշտ է «երաշխավորելու, որ սերիալը հավատարիմ կլինի բնօրինակ նյութին»:
Եվրանյուզը հիշեցնում է, որ Հարի Փոթերի մասին ֆիլմաշարը  1997 թվականից ի վեր հավաքել է 25 միլիարդ դոլար եկամուտ, ապա նշում, որ  Warner Bros. պատրաստվում էր նոր երկրպագուներ փնտրել, քանի որ Հարի Փոթերի ֆանդոմը մեծանում է:
«Մնում է պարզել, թե արդյոք հանդիսատեսը պատրաստ կլինի ընդունել հեռուստասերիալ նոր դերասանական կազմով՝ հաշվի առնելով Ռոուլինգի շուրջ ծագած հակասությունները»,- գրում է կայքը:

Warner Bros. планирует снять сериал по книгам о Гарри Поттере
В декабре euronews.com сообщил, что Warner Bros. Discovery рассматривает возможность перезапуска рекордно популярной серии фильмов о Гарри Поттере с новым актерским составом.
Появились новые подробности, так как WBD, как сообщается, сейчас ведет переговоры о создании новой 7-сезонной телевизионной адаптации серии книг Дж.К. Роулинг для HBO Max.
Каждый сезон сериала будет основан на одной из семи книг Роулинг о Гарри Поттере, что открывает возможность для многолетней франшизы.
Переговоры находятся на предварительной стадии, и нет никаких новостей о том, согласилась ли Роулинг на участие в проекте. Как сообщается, присутствие автора необходимо, чтобы «гарантировать, что сериал будет соответствовать оригинальному материалу».