Հայաստան է ժամանել Արուն Վենկատարամանը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է ընդունել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանին։
Դեսպանատնից հայտնում են, որ ապրիլի 6-ից 8-ը նախատեսվող այցի շրջանակում ԱՄՆ առևտրի փոխքարտուղար Վենկատարամանը հանդիպում կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և բացման խոսքով հանդես կգա Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին՝ ընդգծելու Միացյալ Նահանգների շահգրգռվածությունը մեր երկու երկրների միջև կոմերցիոն կապերի խորացման և տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում կոմերցիոն փոխգործակցության խթանման հարցում։

The U.S. Embassy in Yerevan welcomes to Armenia U.S. Department of Commerce Assistant Secretary for Global Markets Arun Venkataraman.
"During his April 6-8 visit, Assistant Secretary Venkataraman will meet with Prime Minister Nikol Pashinyan and give opening remarks at the U.S.-Armenia Strategic Dialogue, during which he will underscore the United States’ interest in deepening commercial ties and promoting commercial partnerships between both countries, particularly in the energy sector," the embassy said in a statement on Friday.