Հայաստան է ժամանել Արուն Վենկատարամանը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է ընդունել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանին։
Դեսպանատնից հայտնում են, որ ապրիլի 6-ից 8-ը նախատեսվող այցի շրջանակում ԱՄՆ առևտրի փոխքարտուղար Վենկատարամանը հանդիպում կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և բացման խոսքով հանդես կգա Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին՝ ընդգծելու Միացյալ Նահանգների շահգրգռվածությունը մեր երկու երկրների միջև կոմերցիոն կապերի խորացման և տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում կոմերցիոն փոխգործակցության խթանման հարցում։

В Армению прибыл помощник министра торговли США
Посольство США в Армении сообщает, что в Армению прибыл помощник министра торговли США Арун Венкатараман.
«В рамках визита с 6 по 8 апреля помощник министра торговли США Арун Венкатараман проведет встречу с премьер-министром РА Николом Пашиняном и выступит со вступительной речью на сессии Армяно-американского стратегического диалога, чтобы подчеркнуть заинтересованность США в углублении коммерческих связей торговли между двумя странами в различных областях, в том числе в вопросе развития коммерческого сотрудничества в энергетической сфере», – говорится в сообщении посольства.