14 հիվանդ Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ուռուցքային հիվանդություններով և շտապ վիրահատական միջամտություններ պահանջող ախտաբանությամբ 14 անձ այսօր, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է ՀՀ  մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, 7 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 6 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
Մինչ այսօր «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ընդհանուր 290 հիվանդ։

ICRC facilitates transfer of 14 more patients from Artsakh to Armenia
The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 14 more severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the blockade, the Artsakh Ministry of Health reported.
The patients with serious oncological diseases and pathologies requiring emergency surgical interventions were transported to specialized medical facilities in Armenia on Saturday, the ministry said in a statement.
Seven patients, who had been transferred to Armenia for medical treatment, returned to Artsakh together with an accompanying team.
Six children are in neonatal and intensive care in the Arevik Medical Center.
The Red Cross has helped transfer a total of 290 patients from Artsakh to Armenia for urgent treatment since the start of the blockade.