ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի  Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան: Նա հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ կողմերի, խորհրդարանականների, քաղաքացիական հասարակության հետ։ Այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ-ի մամուլի ծառայությունը։
ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցի հիմնական նպատակն է ԵԱՀԿ-ի, Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդումը, անվտանգության առկա մարտահրավերների լուծումը և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկխոսության միջոցով խաղաղության ու կայունության խթանումը:

Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Северной Македонии Буяр Османи 10-13 апреля посетит Армению, Грузию и Азербайджан. Он проведет встречи с официальными лицами и другими заинтересованными сторонами.
Буяр Османи также проведет встречи с парламентариями и представителями гражданского общества. Об этом сообщает пресс-служба ОБСЕ.
Согласно информации, цель визита председателя ОБСЕ заключается в укреплении сотрудничества между ОБСЕ, Арменией, Грузией и Азербайджаном, содействие решению существующих вызовов безопасности и установлению миру и стабильности в регионе Южного Кавказа посредством диалога.