ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Հյուսիսային Մակեդոնիայի արտաքին գործերի նախարար Բույար Օսմանին ապրիլի 10-13-ը կայցելի  Վրաստան, Ադրբեջան և Հայաստան: Նա հանդիպումներ կունենա պետական պաշտոնյաների և այլ շահագրգիռ կողմերի, խորհրդարանականների, քաղաքացիական հասարակության հետ։ Այս մասին հայտնում է ԵԱՀԿ-ի մամուլի ծառայությունը։
ԵԱՀԿ գործող նախագահի այցի հիմնական նպատակն է ԵԱՀԿ-ի, Հայաստանի, Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության ամրապնդումը, անվտանգության առկա մարտահրավերների լուծումը և Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում երկխոսության միջոցով խաղաղության ու կայունության խթանումը:

OSCE chief to visit South Caucasus this week
The OSCE Chairman-in-Office, Minister of Foreign Affairs of North Macedonia Bujar Osmani will visit Georgia, Azerbaijan and Armenia on 10-13 April for meetings with government officials and other stakeholders, the organization reported.
Meetings with parliamentarians, civil society representatives and other interlocutors will take place as well.
The trip will focus on strengthening the co-operation between the OSCE, Georgia, Azerbaijan and Armenia, addressing existing security challenges and promoting peace and stability through dialogue in the South Caucasus region.